1/2024

Okamžitě se odkloňme od uhlí

| autor: Martina Jandusova0

demonstration-4891280_640.jpg
zdroj: Pixabay

Klimatické protesty a demonstrace jsou dnes už takřka na denním pořádku. Většinou za nimi stojí ekologičtí aktivisté, k nimž se připojují občané, a požadují zvýšit úsilí v oblasti ochrany klimatu. Nad některými „zelenými“ požadavky ale zůstává rozum stát.

Demonstrace za důslednější ochranu klimatu, vyzývání politiků, aby přijali rázná opatření a vůbec upozorňování na to, že bychom měli být k životnímu prostředí ohleduplnější a zodpovědnější, jsou bezesporu chválihodné věci. To, že se tak velké množství lidí zajímá o naši planetu a její stav, lze vnímat jedině pozitivně.

Jenomže bohulibý záměr mnohdy sklouzává k poměrně radikálnímu postoji. „Nastavené klimatické cíle snížení emisí jsou málo. Nejsou dostatečně ambiciózní. Musíme dělat víc,“ line se na demonstracích z úst ekologických aktivistů, kteří se tím snaží popohnat politikou reprezentaci. V rámci demokracie na to mají plné právo, ovšem i to víc se může dělat jen v rámci toho, co je a co není reálné.

Další jsou požadavky jsou až přímo směšné. „Od uhlí se musíme odklonit teď hned! Včera bylo pozdě!“ Rozumně uvažující člověk nemůže brát taková přání vážně a naopak si pomyslí něco nepěkného o duševním zdraví žadatele. Dovedou si vůbec představit, jaké by to mělo pro společnost, a zároveň i pro ně, důsledky?

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA