Tag: KLIMA

marius-oprea-ySA9uj7zSmw-unsplash

Aktuality / 28. 5. 2024

Diskuse s kandidáty do Evropského parlamentu na environmentální a klimatická témata

Diskuse na rozdíl od tradičních předvolebních besed, tedy seznámení voličů s kandidáty, připomenula i opomíjený fakt, že evropští poslanci rozhodují přibližně o 80 procentech environmentální legislativy následně přijaté v ČR. A jedná se o záležitosti, které se dotýkají každého z nás, jako je čistota ovzduší, zdravé potraviny, ale také druhová rozmanitost přírody a úspěšné zvládnutí civilizačních krizí, včetně výzvy spojené s globálním oteplováním.

money-2696219_640

Aktuality / Dotace / 22. 4. 2024

Výhodnějšími podmínkami v programu LIFE motivujeme zájemce. Nově jde na přípravu a spolufinancování projektů rekordních 100 milionů

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 18. dubna 2024 národní výzvu k předkládání žádostí o podporu z národních zdrojů alokovaných pro program LIFE 2024 v tématech Životní prostředí a Opatření v oblasti klimatu. Součástí výzvy je také finanční příspěvek na přípravu a zpracování projektové dokumentace i podpora spolufinancování partnera projektu.

juan-manuel-sanchez-DflSGCC4sYg-unsplash (1)

Zpravodajství / 3. 4. 2024

EEA: Evropa není připravena na rychle rostoucí klimatická rizika

Evropa je nejrychleji se oteplujícím kontinentem na světě a klimatická rizika ohrožují její energetickou a potravinovou bezpečnost, ekosystémy, infrastrukturu, vodní zdroje, finanční stabilitu a zdraví lidí. Podle hodnocení Evropské agentury pro životní prostředí již mnohá z těchto rizik dosáhla kritické úrovně a bez urychlených a rozhodných opatření by mohla znamenat katastrofu.

daniel-klein-uNNPbsCTksk-unsplash

Aktuality / Dotace / 28. 3. 2024

20 milionů pro partnery projektů LIFE

Třetím rokem mohou partneři projektů LIFE žádat o podporu z národních zdrojů. Ministerstvo životního prostředí dnes vyhlásilo další národní výzvu k předkládání žádostí o podporu na spolufinancování účasti partnerů v běžících projektech podpořených v evropské výzvě unijního programu LIFE. Díky tomu mají české projekty výrazně vyšší šanci uspět.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA