4/2022

O nás

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

již od května roku 2016 přinášíme problematiku odpadů, energetiky, chemie, vody a ovzduší prostřednictvím komentářů, polemik a dalších publicistických forem. Redakce se snaží přinášet čtenáři více úhlů pohledů na daná témata. Prioritou je dát prostor více stranám.

Ve většině případů se snažíme o to, aby náš publicistický portál byl místem, kde se střetává praxe s regulátorem. Po letech zkušeností, a především z reakcí čtenářů, víme, že se to nad míru daří.

Životní prostředí bude průmysl ovlivňovat navěky. Průmyslová ekologie se usiluje o to, aby byl průmysl k životnímu prostředí co nejšetrnější. Na druhou stranu jsme si vědomi, že cesta k tomu nevede zavíráním provozů. Hlavním a stěžejním slovem je tedy UDRŽITELNOST.

Pod slovem "ekologie" může být schován mladý muž přilepený k silnici, aby auta nemohla dál znečišťovat ovzduší, může to být dívka v zelených maskáčích připoutaná k oplocení jaderné elektrárně, aby předešla vzniku jaderného odpadu a případným katastrofám, nebo hezký mladý pár v plynových maskách bránící výstavbě zařízení na energetické využití odpadů, protože se domnívá, že zplodiny z pálení odpadu otráví celý region.

My víme, že přilepenému mladíkovi po té silnici lepidlo přivezl nákladní vůz. Dívka má ráda svůj telefon neustále nabitý, a jádro je velmi zelený zdroj, a v neposlední řadě víme, že ZEVO je velmi ekologická metoda likvidace odpadu.

A pokud s tím nesouhlasíte, můžeme nad těmito tématy zapolemizovat právě zde, na našich stránkách.

Pavel Mohrmann, šéfredaktor

avatar

Pavel Mohrmann

šéfredaktor

avatar

Martina Jandusová

vedoucí redakce

avatar

Hana Tomášková

redaktorka

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM