1/2024

O nás

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

již od května roku 2016 přinášíme problematiku odpadů, energetiky, chemie, vody a ovzduší prostřednictvím komentářů, polemik a dalších publicistických forem. Redakce se snaží přinášet čtenáři více úhlů pohledů na daná témata. Prioritou je dát prostor více stranám.

Ve většině případů se snažíme o to, aby náš publicistický portál byl místem, kde se střetává praxe s regulátorem. Po letech zkušeností, a především z reakcí čtenářů, víme, že se to nad míru daří.

Životní prostředí bude průmysl ovlivňovat navěky. Průmyslová ekologie se usiluje o to, aby byl průmysl k životnímu prostředí co nejšetrnější. Na druhou stranu jsme si vědomi, že cesta k tomu nevede zavíráním provozů. Hlavním a stěžejním slovem je tedy UDRŽITELNOST.

Pod slovem "ekologie" může být schován mladý muž přilepený k silnici, aby auta nemohla dál znečišťovat ovzduší, může to být dívka v zelených maskáčích připoutaná k oplocení jaderné elektrárně, aby předešla vzniku jaderného odpadu a případným katastrofám, nebo hezký mladý pár v plynových maskách bránící výstavbě zařízení na energetické využití odpadů, protože se domnívá, že zplodiny z pálení odpadu otráví celý region.

My víme, že přilepenému mladíkovi po té silnici lepidlo přivezl nákladní vůz. Dívka má ráda svůj telefon neustále nabitý, a jádro je velmi zelený zdroj, a v neposlední řadě víme, že ZEVO je velmi ekologická metoda likvidace odpadu.

A pokud s tím nesouhlasíte, můžeme nad těmito tématy zapolemizovat právě zde, na našich stránkách.

Pavel Mohrmann, šéfredaktor

avatar

Pavel Mohrmann

šéfredaktor

avatar

Martina Jandusová

vedoucí redakce

avatar

Hana Tomášková

redaktorka

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP