Tag: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

15822259764_3344c39e76_c

Aktuality / Energie / Voda / 14. 5. 2024

Vědci jsou proti výstavbě vodní elektrárny Dívčí kámen na řece Vltavě

Biologické centrum AV ČR je jednoznačně proti jakékoliv formě příčného (i částečného) přehrazení řeky Vltavy pod zříceninou Dívčí kámen na Českokrumlovsku, kde soukromý investor připravuje výstavbu malé vodní elektrárny. Tento úsek řeky Vltavy představuje jedno z posledních míst přirozeně meandrujícího toku a jeho přehrazení přinese řadu nežádoucích vlivů na životní prostředí.

reuben-teo-XvxFqD3uUEk-unsplash

Aktuality / 8. 5. 2024

75. výročí vzniku Rady Evropy. Dvěma úmluvami chrání životní prostředí

Rada Evropy a jejích 47 členských států slaví 75. výročí. Rada Evropy vznikla 5. května 1949 jako organizace na podporu poválečného usmíření a evropské spolupráce. Po celou dobu významně přispívajícím k ochraně a posilování lidských práv. Tato klíčová regionální organizace se zaměřuje především na podporu lidských práv, demokracie a vlády práva, ale podstatně se věnuje i životnímu prostředí.

tetiana-shyshkina-4Z8E4uy0EsQ-unsplash

Aktuality / 2. 5. 2024

MŽP: Dvacet let v EU přineslo zásadní zlepšení životního prostředí

Kvalita pitné vody i čistota řek a vodních nádrží, čistší ovzduší ve městech a obcích nebo větší podíl chráněné přírody na území České republiky. Ochrana životního prostředí prošla v posledních dekádách skokovým zlepšením, které odstartovalo v 90. letech. Vstup do Evropské unie v roce 2004 byl na této cestě důležitým milníkem, se stavem životního prostředí jsou Češi stále spokojenější.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP