Tag: ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

palle-knudsen-pn32OsMWfHQ-unsplash

Aktuality / 20. 3. 2023

Jít za hranici angličtiny je pro ochranu přírody zásadní

Podle mezinárodního výzkumného týmu je výzkum v neanglických jazycích kriticky důležitý pro zachování biologické rozmanitosti. Přesto se v mezinárodním měřítku překvapivě málo využívá. České a slovenské reporty o ochraně biodiverzity do projektu zpracoval Peter Mikula z Ústavu biologie obratlovců AV ČR.

jmenovani Cropped

Aktuality / 13. 3. 2023

Novým ministrem životního prostředí se stal Petr Hladík

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) uvedl v pátek 10. března 2023 do funkce ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Toho na Pražském hradě jmenoval krátce předtím ministrem prezident Petr Pavel. Po rezignaci ministryně Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) byl od listopadu loňského roku řízením resortu životního prostředí dočasně pověřen vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

mekht-qoIHdN6b8kU-unsplash

Aktuality / 7. 3. 2023

Přes 1,7 milionu stromů přibylo za poslední rok

3 705 986 – to je číslo, které aktuálně svítí na počítadle stromů vysazených do krajiny a měst na portálu www.sazimebudoucnost.cz. Meziročně se jedná o významný skok z původních 2 milionů zmapovaných stromů v únoru minulého roku.

soren-funk-jQuky0VINAI-unsplash

Odpady / Publicistika / 27. 2. 2023

Odkud unikají mikroplasty do životního prostředí

Z miliard tun vyrobených plastů po celém světě je po skončení jejich aplikační životnosti pouze 9 % recyklováno, významná část je využívána energeticky a skládkována. Bohužel nemalá část plastových odpadů znečišťuje životní prostředí. Do řešení tohoto problému se musí zapojit celý řetězec, od výzkumu, přes výrobce, dopravce, zpracovatele a recyklátory plastů.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM