Tag: JADERNÁ ENERGETIKA

lukas-lehotsky-H6bwjGfWd7I-unsplash

Aktuality / Energie / 23. 9. 2023

MPO: Využijme potenciál jaderné energetiky

Česká republika má bohatou historii v jaderné energetice, která sahá až do 50. let minulého století. Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín nám poskytují stabilní, spolehlivou a cenově dostupnou energii, která představuje základní pilíř naší energetické bezpečnosti. Současně jaderná energetika vytváří významné příležitosti pro náš průmysl, a to nejen díky své vysoké domácí přidané hodnotě, ale také díky výraznému multiplikačnímu efektu na ekonomiku ČR.

ic_je_exteriery_13

Energie / Zpravodajství / 21. 9. 2023

V tendru na dostavbu JE Dukovany jsou všichni na stejné startovací čáře

Společnost I&C Energo má velký zájem účastnit se dostavby nových jaderných zdrojů budovaných v České republice. Má ze své historické pozice účast v tendru zajištěnou? A jak vidí spolupráci na projektu s dalšími českými firmami, kde se jejich zájmy kříží? O tom jsme hovořili s Jiřím Holinkou, generálním ředitelem a předsedou představenstva I&C Energo.

chris-robert-xybVWMjNNYU-unsplash

Aktuality / Energie / 13. 9. 2023

Česká republika bude spolupracovat s Velkou Británií na vývoji malých a středních jaderných reaktorů

Nové obchodní příležitosti pro české firmy a využití know-how pro celý jaderný průmysl. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a britský ministr pro energetickou bezpečnost a klimatickou neutralitu Andrew Bowie podepsali v Praze společné prohlášení o spolupráci v oblasti vývoje a uplatnění malých a středních jaderných reaktorů (SMR). Velká Británie se tak stala první zemí, se kterou Česká republika takové prohlášení podepsala.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS