Tag: ENERGETICKÉ VYUŽITÍ ODPADŮ

Image

Aktuality / Odpady / Energie / 19. 6. 2024

Zhruba šest desítek občanů přišlo na veřejné projednání spalovny v Písku

Veřejného projednání dokumentace vlivů záměru výstavby zařízení pro energetické využití odpadu ZEVO Písek na životní prostředí, které pořádalo Ministerstvo životního prostředí v úterý 11. června v kulturním domě, se zúčastnilo zhruba šest desítek občanů. Ministerstvo projednání nařídilo kvůli tomu, že k dokumentaci obdrželo nesouhlasné stanovisko veřejnosti. Lidé požadují buď dopracování či přepracování dokumentace, nebo doporučují udělit nesouhlasné stanovisko.

pohled-na-stavbu-noveho-kotle-k12-20230823-085621-web

Aktuality / Odpady / Energie / 8. 6. 2024

Českobudějovická teplárna loni významně snížila spotřebu hnědého uhlí a udržela stabilní ceny tepla

Rok přelomových investic a změn nejen v oblasti výrobních zdrojů má za sebou Teplárna České Budějovice. Jak zaznělo na jednání rady statutárního města, která vykonává práva jediného akcionáře ve společnosti, na podzim byly zahájeny dodávky bezemisního tepla z Jaderné elektrárny Temelín, které nahradí až třetinu dosud spotřebovávaného hnědého uhlí.

rose-galloway-green-30OuFAgqnFs-unsplash

Aktuality / Odpady / 7. 5. 2024

ZEVO Písek podalo dopracovanou dokumentaci EIA

Společnost ZEVO PÍSEK podala na konci dubna dopracovanou dokumentaci EIA k záměru na vybudování zařízení pro energetické využití odpadu. Vypořádává v ní připomínky, které vzneslo Ministerstvo životního prostředí při posuzování druhé dokumentace. Vztahovaly se zejména k nakládání s odpadními vodami.

Foto_3

Aktuality / Odpady / 3. 5. 2024

United Energy podepsala smlouvu se zhotovitelem na výstavbu ZEVO

Společnost United Energy uzavřela smlouvu o dílo na výstavbu zařízení pro energetické využití odpadu s dodavatelem vybraným v zadávacím řízení, kterým je sdružení SESMETIC. Vybrané koncorcium firem SES Tlmače, a.s., Metrostav DIZ, s.r.o., a I&C Energo, a.s., bude realizovat stavbu za více než 5 miliard korun ve stávajícím průmyslovém areálu teplárny Komořany. Dekarbonizační projekt je spolufinancován Modernizačním fondem na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA