Tag: BIOMASA

background-gd2df5bba6_640

Aktuality / Ovzduší / Energie / 28. 1. 2023

MPO se vyjádřilo k dokládání plnění kritérií udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů pro paliva z biomasy

Ministerstva průmyslu a obchodu zveřejnilo své vyjádření k přechodnému období k dokládání plnění kritérií udržitelnosti a úspor emisí skleníkových plynů pro paliva z biomasy při výrobě elektřiny, výrobě tepla a výrobě biometanu formou čestných prohlášení v souvislosti s novelou zákona č. 165/2012 Sb.

windmill-5591464_640

Aktuality / Ovzduší / Energie / Dotace / 16. 12. 2022

České projekty pro čistou energii poprvé dostanou peníze z Inovačního fondu EU

Vůbec poprvé dnes získaly projekty z České republiky finanční podporu z Inovačního fondu EU na podporu čistých technologií. Unie konkrétně podpoří výrobu zeleného vodíku pro dopravu ve frýdecko-místeckých teplárnách a revoluční technologii chlazení baterií pro elektromobily v závodu Žebrák. Projekty povedou ke snížení emisí CO2. Celkem si granty ve výši 2,5 miliardy korun rozdělí 17 projektů z celé EU.

Teplárna Karviná

Aktuality / Energie / 11. 11. 2022

Veolia pokračuje v rozsáhlé modernizaci teplárny Karviná

Společnost Veolia Energie postoupila v procesu modernizace karvinské teplárny. Získala souhlasné stanovisko Ministerstva životního prostředí v procesu EIA pro multipalivový kotel a rozbíhá další legislativní i technické kroky přípravy stavby. Nový kotel bude umět spalovat biomasu a tuhá alternativní paliva vyrobená z komunálních dále nerecyklovatelných odpadů. Sníží emise, ale také posílí regionální význam teplárny.

wood-g92877e393_640

Energie / Publicistika / 13. 10. 2022

Energetické využívání biomasy? Nic jednoduchého, levného a asi ani environmentálně smysluplného

Dle titulku se zdá být biomasa jako zdroj energie přinejmenším diskutabilní. Evropská unie se ale rozhodla, že ne. Biomasa je evropskou a tedy i naší legislativou vnímána jako vhodná pro využití v energetice a kdo hovoří jinak, je hnidopišný rebel, který tento bohulibý záměr nepochopil. Sama EU do využívání obnovitelných zdrojů a biomasy zvláště, vkládá nemalé množství „ale“.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM