2/2023

Polemika: Má kontinuální měření emisí do vypouštěných vod své opodstatnění?

| autor: Martina Jandusova0

6359024323_fd5c73d5b9_c.jpg
zdroj: flickr.com

Ve středu vláda schválila novelu vodního zákona, která má komplexně řešit havárie na vodách. Ministerstvo životního prostředí do legislativy zapracovalo nové regulace, mimo jiné také povinnost kontinuálního měření vypouštěných odpadních vod od vybraných znečišťovatelů.

V meziresortním připomínkovém řízení tato problematika ovšem vyvolala vlnu kritiky. Proto se ptáme: Má povinnost kontinuálního měření emisí do vypouštěných vod své opodstatnění vzhledem k počtu a závažnosti mimořádných událostí?

Na otázku dnes odpovídá Bohuslav Čížek ze Svazu průmyslu a dopravy ČR a Norbert Eichler ze společnosti SYNTHOS Kralupy a.s.

Bohuslav Čížek, ředitel Sekce hospodářské politiky Svazu průmyslu a dopravy ČR

Chápeme důvody, které vládu a ministerstvo pro životní prostředí vedou k hledání řešení obdobných situací, jako byl „případ Bečva“. Nikdo z nás nechce, aby se takový případ opakoval. Firmy samy přistupují k ochraně vod zodpovědně, mají už nyní často implementovanou celou řadu preventivních opatření a detekčních systémů, která plní principy dobré havarijní připravenosti. I proto chceme na hledání řešení spolupracovat. Návrh ale musí být pro firmy realizovatelný a opatření musí mít jasný přínos pro ochranu vod. To současná verze nesplňuje.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP