Tag: EMISE

marcin-jozwiak-bBzJ-UqkIdM-unsplash

Aktuality / Ovzduší / 19. 9. 2023

Přezkumy podmínek provozu stanovených na základě § 14 odst. 5 zákona o integrované prevenci na velká spalovací zařízení

Účelem této metodiky je sjednotit chápání postupů podle § 18, § 19 a § 19a zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci a o omezování znečištění, o integrovaném registru znečišťování a o změně některých zákonů (zákon o integrované prevenci), ve znění pozdějších předpisů, a to zejména v případech zařízení, kde je aplikována výjimka podle § 14 odst. 5 uvedeného zákona.

am-tinky-gFt0dU0rFaU-unsplash

Ovzduší / Zpravodajství / 18. 9. 2023

Úroveň znečištění ovzduší v Evropě stále není bezpečná, zejména pro děti

Podle hodnocení kvality ovzduší, která dnes zveřejnila Evropská agentura pro životní prostředí, je třeba učinit více pro ochranu zdraví dětí a dospívajících před negativními dopady znečištění ovzduší. Znečištění ovzduší způsobuje v Evropě u osob mladších 18 let více než 1 200 předčasných úmrtí ročně a významně zvyšuje riziko rozvoje onemocnění v pozdějším věku.

raphael-rychetsky-li9JfUHQfOY-unsplash

Aktuality / Ovzduší / 8. 9. 2023

Nové technologie v zemědělství přispějí ke snižování skleníkových plynů

Nové technologie pro udržitelnější a odolnější zemědělství byly hlavním tématem neformálního zasedání ministrů zemědělství EU v Córdobě ve Španělsku, kterého se účastnil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Cílem jednání bylo zdůraznit klíčovou roli nových technologií v zemědělsko-potravinářském sektoru. Ministři se shodli na důležitosti podpory propojování výzkumu a praxe.

anton-hulenko-YYxoWQ00aqs-unsplash

Aktuality / Ovzduší / 7. 9. 2023

Jednání o podobě nové emisní normy EURO 7 vstupují do rozhodující fáze

Navrhovaná podoba nové emisní normy EURO 7 se musí změnit, jinak ohrozí konkurenceschopnost evropského automobilového trhu vůči zbytku světa. Na tom se shodl ministr dopravy Martin Kupka se šéfy automobilek Renault, Hyundai, Iveco a DAF, se kterými debatoval v Mnichově v rámci kulatého stolu o aktuálních výzvách, kterým čelí automobilový průmysl.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS