Tag: BEČVA

VB54_Vsetínská_Bečva_pod_lesem_v_Poličné

Aktuality / Voda / 17. 7. 2023

ČIŽP zamítá žádost o zahájení řízení o uložení nápravných opatření ve věci odstranění následků možné ekologické újmy na řece Bečvě

Na řece Bečvě nastala 20. září 2020 ekologická havárie, jejímž následkem došlo k masivnímu úhynu ryb přibližně na úseku 40 km. Veškeré poznatky týkající se havárie, které měla Česká inspekce životního prostředí k dispozici, byly předány Policii České republiky. V současné chvíli probíhá v dané věci soudní řízení.

pexels-thisisengineering-3912976

Aktuality / Voda / 21. 6. 2023

Nepřetržitý monitoring Bečvy bude pokračovat

Také díky tlaku Valašského Meziříčí, Zlínského kraje a okolních měst rozhodlo Ministerstvo životního prostředí o zajištění dalšího provozu monitorovací stanice na Bečvě. Ta bude nepřetržitě měřit kvalitu vody v řece minimálně do konce letošního roku s tím, že už nyní se hledají zdroje financování jejího dalšího provozu.

LOGO ČIŽP AKTUALITY.png

Aktuality / 28. 5. 2022

Do konce roku rezignuji na funkci ředitele ČIŽP, říká Erik Geuss

Ředitel České inspekce životního prostředí Erik Geuss byl 25. května 2022 hostem Dvaceti minut Radiožurnálu. S moderátorem Tomášem Pancířem hovořil mimo jiné o postupu inspekce při vyšetřování otravy řeky Bečvy, novele služebního zákona a nelegálním byznysu s nebezpečnými odpady.

Fotky na web.png

Aktuality / 24. 5. 2022

Spolupráce resortu zemědělství a životního prostředí dává české krajině naději na příznivé změny

Obec Ústí, kde začala revitalizace dalšího úseku řeky Bečvy, a místa po kůrovcové kalamitě v revíru Olšovec Lesní správy Vítkov dnes navštívili ministr zemědělství Zdeněk Nekula a ministryně životního prostředí Anna Hubáčková. Na své pracovní cestě se věnovali i dalšímu postupu ve věci vodního díla Skalička a prohlédli si zrekonstruovaný jez Hranice, který výrazně zlepšil ochranu města před povodněmi a migraci vodních živočichů v řece Bečvě.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS