Tag: HAVÁRIE

steve-huntington-0Kyp7uO-3RQ-unsplash

Aktuality / Voda / 21. 8. 2023

Poučily se úřady z Bečvy? Ombudsman si to ověří na případu znečištění jihomoravské Trkmanky

Při červnovém požáru galvanovny ve Ždánicích se do místní říčky dostaly těžké kovy a další nebezpečné látky. Voda je nesla na jih k soutoku s Dyjí. Opakovala se podobná situace jako po úniku jedovatých látek do řeky Bečvy. Ombudsman se rozhodl prověřit, jak na havárii reagovala inspekce životního prostředí, kraj a vodoprávní úřady v obcích podél celého toku. Zajímá ho, zda úřady dokázaly spolupracovat podle zákona.

VB54_Vsetínská_Bečva_pod_lesem_v_Poličné

Aktuality / Voda / 17. 7. 2023

ČIŽP zamítá žádost o zahájení řízení o uložení nápravných opatření ve věci odstranění následků možné ekologické újmy na řece Bečvě

Na řece Bečvě nastala 20. září 2020 ekologická havárie, jejímž následkem došlo k masivnímu úhynu ryb přibližně na úseku 40 km. Veškeré poznatky týkající se havárie, které měla Česká inspekce životního prostředí k dispozici, byly předány Policii České republiky. V současné chvíli probíhá v dané věci soudní řízení.

mzp_becva02

Aktuality / 20. 6. 2023

Další naší pojistkou, aby se Bečva neopakovala, je novela zákona o ekoújmě, říká ministr Hladík

Ministr životního prostředí Petr Hladík předloží vládě do konce letošního roku novelu zákona o předcházení ekologické újmě a o její nápravě. Ta bude vycházet především z dosavadní praxe správních orgánů tak, aby mohly snadněji vést řízení o ukládání preventivních a nápravných opatření, evidovat případy ekologické újmy, rozhodovat o náhradě nákladů nebo ukládat pokuty.

Obr. 2

Voda / Publicistika / 3. 5. 2023

Jak fungují vodohospodářské laboratoře Povodí Vltavy při haváriích

Je krásné páteční odpoledne a celá laboratoř pozvolna přechází do víkendového režimu. Ještě dokončit poslední probíhající analýzy, vyhodnotit, zadat a schválit naměřené výsledky, vybavit poslední objednávku ve spisové službě a myšlenky už se pomalu ubírají k blížícímu se víkendu. Z poklidného rozjímání vás vytrhne zvonící telefon. Na druhé straně se ozve havarijní technik a váš pracovní týden nekončí, naopak, znovu začíná…

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS