4/2022

DECARB 2022: Vše, co jste chtěli vědět o dekarbonizaci, ale báli jste se zeptat

| zdroj: DECARB 20220

pexels-mark-stebnicki-2253595
zdroj: pexels

Ve dnech 10. a 11. listopadu se v Praze naskytne mimořádná příležitost dozvědět se spoustu věcí o dekarbonizaci energeticky náročného průmyslu od legislativního rámce, přes environmentální a technologické aspekty až po výzvy, kterým bude evropský průmysl čelit na cestě k naplnění cílů Pařížské dohody a Zelené dohody pro Evropu.

Dvoudenní mezinárodní konference DECARB 2022 je součástí programu českého předsednictví v Radě EU a koná se pod záštitou ministrů průmyslu a obchodu, životního prostředí, pro vědu a výzkum, evropské záležitosti a předsedkyně Akademie věd ČR.

Konference, která se koná v pražském hotelu Stages, je koncipována jako platforma pro profesionály, byznys, státní správu, a další stakeholdery, kteří se zajímají o dekarbonizaci a evropskou klimatickou politiku. Hosté z evropských i českých ministerstev, firem, asociací a neziskových organizací budou společně diskutovat nejen o současných možnostech technologiích dekarbonizace, ale i o nových cestách a inovacích či recyklaci emisí skleníkových plynů.

Nebudou chybět zástupci evropských sdružení CEFIC a Eurofer, MŽP ČR, US Steel Košice, Utrechtské univerzity či Institutu Maxe Plancka. Cílem konference je nejen inspirovat, ale také otevřeně poukázat na překážky, na něž průmysl ve svých snahách naráží.

Dekarbonizace bude nákladná a Evropa musí firmám pomoct, aby dokázaly investovat, a zároveň budovat trh pro zelené výrobky. Bez zachování konkurenceschopnosti evropského průmyslu nemůže být dekarbonizace úspěšná. Bez pomoci státu to tedy nepůjde,“ říká Ivan Souček, ředitel Svazu chemického průmyslu, který konferenci pořádá.

Pro Česko je otázka úspěšné dekarbonizace klíčová, protože jsme nejprůmyslovější země EU,“ doplňuje Daniel Urban z Ocelářské unie, která bude na konferenci také zastoupena.

50% sleva na konferenci pro předplatitele Průmyslové ekologie:

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM