2/2023

Rekonstrukce Úpravny vody Landštejn vstupuje do druhé poloviny

| autor: APROVAK0

Rekonstrukce Úpravny vody Landštejn vstupuje do druhé poloviny

Ještě před letními prázdninami se podařilo dokončit instalaci první technologické linky. „Ta, kromě filtrů pro odstranění organických nečistot, nově obsahuje i filtry pro odstranění železa a manganu z vody a dále filtry s aktivním uhlím. Zároveň byla dokončena rekonstrukce elektroinstalace úpravny a dávkovačů chemie,“ popsala Olga Štíchová, vedoucí provozní oblasti východ vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s.

Linka, která je vybavena nejmodernějšími technologiemi a prvky pro výrobu pitné vody pracuje s kapacitou 20 litrů za vteřinu, v případě potřeby je možno výkon navýšit až na 35 vteřinových litrů. V červenci dodavatelská firma zahájí demontáž a rekonstrukci druhé linky. Práce budou dokončeny v září letošního roku.

„Je to velká investice do budoucna, především v době, kdy ze všech stran slyšíme o hrozbách sucha a nedostatku vody. Stejně jako generace před námi, kteří úpravnu před více než padesáti lety stavěli, se snažíme být prozíraví. U tak důležité suroviny, jakou je kvalitní voda, to platí dvojnásob,“ řekl za Dobrovolného svazku obcí Vodovod Landštejn, který úpravnu vlastní, místostarosta Dačic Miloš Novák.

Úpravna vody Landštejn byla postavena v 60. letech minulého století pro zásobování obyvatel okolních obcí pitnou vodou. Jako zdroj surové vody pro úpravu slouží blízká vodárenská nádrž Landštejn, odkud voda natéká do vodojemu o objemu 2 000 m3.

Upravená se přívodním řadem čerpá do dvou směrů na vodojem Kadolec s odbočkou na vodojem Staré Město, Slavonice a Dačice. Druhý výtlačný řad vede směrem na vodojem Klášter a dále gravitačně do Nové Bystřice. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP