2/2023

Green Light Startup Show vyhrála revoluční technologie vytápění

| zdroj: VSB0

420197709_986875833290324_3003766128439813610_n
zdroj: vsb.cz

Již druhou dekádou se na univerzitní půdě VŠB-TUO představují startupové projekty. Jedenáctý ročník Green Light Startup Show ovládl projekt Fop System Romana Fojtíka, který představil revoluční řešení vytápění domů.

Porota ocenila také projekt MedTech Edu zaměřený na legislativní procesy pro zdravotnické prostředky a studentskou samoobslužnou prodejnu Dorm Market.

Startup Show začala letos netradičně již v 8 hodin networkovou snídaní, na kterou navázaly diskuse u třech kulatých stolů. Návštěvníci mohli debatovat na témata s Jakubem Gondkem z firmy Ollies, Filipem Finglem, bývalým ředitelem společnosti Dáme jídlo nebo krizovým manažerem Janem Hanušem.

Další součástí programu byly Lady stories s Darinou Ermisovou, majitelkou značky Dara bags a Petrou Orságovou, majitelkou značky La Tulia, které sdílely své zkušenosti o podnikání na mateřské dovolené. Odpoledne zahájilo vystoupení kvarteto SaxOffOn, na které navázal Veletrh startupů. Hned poté následovala beseda Jana Hanuše s Josefem Benešem, CEO Stavario o tom, že podnikání přináší nejen řadu překážek a neúspěchů ale hlavně příležitostí. Neméně zajímavá byla beseda Filipa Fingla a Ctirada Sáry o tom, jak začít stavět úspěšný startup. Moderování se i letos zhostil Lukáš Ščurek, známý jako DJ Lowa.

Jako zlatý hřeb večera vystoupilo 5 projektů letošního akcelerátoru, které bojovaly o výhru a prezentovaly své projekty. Vyhlášeni byli celkem 3 vítězové. Hlavní cenu 100 000 Kč věnoval Moravskoslezský kraj Romanu Fojtíkovi a jeho týmu FOP za projekt s technologií nekonečného ohřevu domů a panelových bytů. FOP vyhrál také druhou cenu rektora věnovanou Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava v hodnotě 50 000 Kč.

2. místo obsadila Kamila Walková s online platformou MedTechEdu v hodnotě 50 000 Kč.  Poslední výhru 25 000 Kč od MSK získal projekt samoobslužné prodejny na kolejích Dorm Market. Letos navíc přibyla speciální cena za neuvěřitelný pokrok, kterou věnovala společnost NEODAT a vyhrála ji studentka střední školy Veronika Hývnarová se svým projektem Víkendové tábory.

„Chci vyjádřit obdiv všem, kteří neváhají představit své podnikatelské nápady a usilovat o jejich realizaci. Vaše odvaha a nasazení představují základ budoucího směřování našeho regionu. Moravskoslezský kraj prochází transformací směrem k inovacím a nejnovějším technologiím, a akce jako Green Light jsou jasným důkazem toho, jak na této podpoře záleží. Gratuluji nejen těm, kdo byli oceněni, ale všem účastníkům, kteří svým nasazením inspirují ostatní a nebojí se udělat změnu,“ řekla náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková, která osobně předávala ceny MSK.

Green Light je akcelerační program na podporu podnikání. Za deset let se do něj přihlásilo již 524 projektů a samotou Startup Show absolvovalo 80 z nich a přes 67 % účastníků akcelerátoru stále podniká. Organizátorem programu Green Light je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje a mnoha dalších podporovatelů.  

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP