Tag: TECHNOLOGIE

patrick-federi-bjcceKhRsqA-unsplash

Voda / Zpravodajství / 23. 5. 2023

Umělá inteligence může pomoci s predikcí průtoků odpadních vod

Čistírny odpadních vod to nemají snadné. Musí se potýkat s řadou výzev, které vyžadují hledání nových spolehlivých technologiích, které jim mohou například zajistit stabilní kvalitu odtoku. Právě s tím může pomoci nová cloudová aplikace, která používá prediktivní znalosti o přicházejících odpadních vodách k posouzení zátěže na ČOV.

jocke-wulcan-0Q7yLkGSHpA-unsplash

Aktuality / 23. 5. 2023

Bezpečnější užívání staveb v zimním období zajistí nový kompozitní materiál. Rozpustí led i sníh

V Česku vzniká nový stavební materiál s unikátní schopností autonomně řízeného zahřívání. Nově vyvíjený kompozitní materiál přinese do stavebnictví velmi žádanou možnost rozpouštění sněhu a ledu i při teplotách hluboko pod bodem mrazu. To přispěje ke zvýšení bezpečnosti dálničních a silničních mostů, zastávek MHD, železničních stanic, letištních drah apod.

sincerely-media-dGxOgeXAXm8-unsplash

Aktuality / 10. 5. 2023

Jak na inovace? Poradí seminář pořádaný na MPO

„Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví a Technologickou agenturou ČR pořádá ve středu 24. května 2023 od 9:00 do 15:00 seminář „Inovace v čase krize“, který se uskuteční v budově Ministerstva průmyslu a obchodu, Na Františku 32, Praha 1.

kendall-ruth-AijuW-HlE30-unsplash

Energie / Zpravodajství / 10. 5. 2023

Špičkové technologie umožňují nejen úsporu energie, ale také úspory finanční

NÁRODNÍ ENERGETICKÝ KLASTR z.s. (dále jen „NEK“), sdružuje společnosti, působící v energetickém, zvláště pak v teplárenském průmyslu. Byl založen v roce 2008 z iniciativy společností Dalkia ČR, a.s., KHK MS kraje, Výzkumného energetického centra VŠB-TU Ostrava a dalších. V současné době má klastr 17 členů. Je aktivní v oblastech výzkumu a vývoje, propagace sdružení a propagace energetické gramotnosti mezi širokou veřejností.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS