1/2024

SUEZ se stal partnerem programu SUWAC

| autor: SUEZ0

SUEZ se stal partnerem programu SUWAC

V závěru června 2019 byl v Brně vyhlášen program SUWAC (Sustainability Water Adaptation Climate Change). Program má přispět i k efektivnímu fungování důležitých ekosystémových služeb krajiny, jako je ochlazování a zvlhčování klimatu, retence vody a dodržování mezinárodních závazků o udržení průtoků v řekách. Současně by měl pomoci definovat návrhy možných legislativních opatření a dosáhnout na financování plánovaných kroků.

Příčinou jeho vyhlášení je potřeba trvale udržitelného hospodaření s vodou v povodí řeky Dyje, v regionu s nejvíce napjatou klimatologickou a hydrologickou vodní bilancí v ČR. Nositelem programu SUWAC je stejnojmenný zapsaný spolek založený Ústavem výzkumu globální změny AV ČR – CzechGlobe, Svazem vodovodů a kanalizací měst a obcí a Asociací krajů ČR.

%pst%

Partneři programu už jsou nebo budou korporace a sdružení, které mají zájem o řešenou problematiku, například Povodí Moravy, Brněnské vodárny a kanalizace nebo Vírský oblastní vodovod, sdružení měst, obcí a svazků obcí apod. Program bude respektovat přijaté zásady OECD pro správu vodohospodářských projektů. 

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA