1/2024

Připojením tří elektráren o kapacitě 2,1 MWp Photon Energy rozšiřuje své globální portfolio na 51,8 MWp

| zdroj: Photon Energy0

Připojením tří elektráren o kapacitě 2,1 MWp Photon Energy rozšiřuje své globální portfolio na 51,

Společnost Photon Energy N.V. (WSE: PEN, 'Skupina') oznamuje, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft dokončila v blízkosti maďarské vesnice Taszár výstavbu a připojila k síti tři fotovoltaické elektrárny s celkovou kapacitou 2,1 MWp. Tím skupina rozšířila vlastní portfolio fotovoltaických elektráren na 51,8 MWp celosvětově.

Na ploše 4,5 hektarů jsou elektrárny připojeny k síti společnosti E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. Očekává se, že ročně vygenerují přibližně 2,7 GWh elektrické energie.

„Jsme hrdí na to, že díky připojení dalších tří fotovoltaických elektráren v maďarském Taszáru k síti přispíváme do maďarského energetického mixu 26,1 MWp FV kapacity. Výstavbou dalších 7,7 MWp elektráren, které mají být uvedeny do provozu v prvním čtvrtletí 2020, zůstáváme na dobré cestě k našemu cíli, kterým je 75 MWp vlastních FV elektráren na maďarském trhu ke konci roku 2021,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy N.V.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto elektrárny prostřednictvím plně vlastněné projektové společnosti Optisolar Kft. se třemi licencemi KÁT. Licence je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 590 forintů za MWh (cca 98 eur za MWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 16 475 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech tří elektráren se očekávají ve výši kolem 266 000 eur.

Po revalvaci vlastního portfolia skupiny podle standardu IAS 16 bude ve výkazu zisku a ztráty za čtvrté čtvrtletí roku 2019 zaúčtováno přibližně 0,5 mil. eur jako ostatní výsledek hospodaření (angl. other comprehensive income) skupiny.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP