1/2021

Pozvánka: 1. ročník národní konference na téma Cirkulární ekonomika v praxi

| zdroj: MPO0

pozvanka-web.jpg
zdroj: MPO

V Olomouci se ve dnech 20. – 21. září 2021 v Clarion Congress Hotelu Olomouc uskuteční první ročník národní konference na téma „Cirkulární ekonomika v praxi“. Konferenci pořádá sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu.

Dopolední blok konference zahájí náměstek ministra průmyslu a obchodu pro sekci fondů EU Marian Piecha a zároveň představí činnosti MPO v oblasti cirkulární ekonomiky. „Cirkulární ekonomika je pro mě velké téma. Je to téma, kterým chceme otevřít nové programovací období a rozšířit paletu našich programů.“ uvádí náměstek ministra pro EU fondy Marian Piecha.

Konference se v dopoledním bloku prvního dne zúčastní zástupce Evropské komise, který představí činnosti v oblasti cirkulární ekonomiky (CE), zástupce Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP), který představí dotační podporu MŽP v oblasti CE, zástupce Ministerstva zemědělství ČR představí aktivity v oblasti CE a člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR přiblíží problematiku CE v průmyslovém odvětví.

V odpoledním bloku zástupci Visegrádské čtyřky z Ministerstva životního prostředí Slovenské republiky, Ministerstva inovací a technologií Maďarska, Ministerstva životního prostředí Polska představí praxi v CE včetně Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, které seznámí s metodami, postupy, technologiemi pro uplatňování principů CE.

V závěrečném panelu první den vystoupí viceprezident Hospodářské komory ČR s tématem Pomoci podnikům při exportu výrobků, technologií a know how v oblasti CE, člen Představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků a zástupce společnosti KUNST s r. o., oceněné za nejlepší podnikatelský projekt roku 2019, uzavře den prezentací na téma CE v oblasti průmyslových odpadních vod.

Dopolední blok druhého dne konference je zaměřen na CE praxi ve vybraných společnostech (BRENS EUROPE, a. s.-Kolejový absorbér hluku s funkcí retence vody BRENS STERED, NAFIGATE Corporation a.s.-Cirkulární biotechnologie: Cesta od odpadů k high-end produktům, ERC-TECH a.s. Výrobek Envibeton, zpracování stavebních a demoličních odpadů) a projektech (Sklárna Janštejn, s.r.o.-Projekt BROKISGLASS, Ing. Jan Hába-Projekt “TrafinOil”) a zahájí ho Česká asociace oběhového hospodářství, z. s.


Zapojte se do diskuse, mimo jiné k následujícím tématům, souvisejícím s oběhovým hospodářstvím:

Jaké jsou rámce programovacího období 2021–2027?

Co skutečně znamená „chytřejší“, „ekologičtější“, „oběhové hospodářství“ a „energetická transformace“ pro národní ekonomiky?

Jak transformovat tyto rozsáhlé nápady na místní řešení?

Jak formulovat programy, projekty a ukazatele tak, aby reagovaly na faktické potřeby a výzvy?


Pro registraci na konferenci využijte online formulář. Registrace je bezplatná a bude otevřena do vyčerpání kapacity sálu, nejpozději však do 17. září 2021.

Program konference v českém jazyce [docx, 128 kB] a v anglické verzi conference program in English [docx, 120 kB] bude průběžně aktualizován.

Pozvánka na konferenci[pdf, 203 kB].

Tlumočení čj <-> aj bude zajištěno.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace