1/2024

Partnerská spolupráce napříč odvětvími napomůže recyklovatelnosti větrných turbín

| autor: Petr Jarolímek0

Partnerská spolupráce napříč odvětvími napomůže recyklovatelnosti větrných turbín

Cílem setkání bylo dále prohloubit spolupráci a diskutovat o aktuálních regulačních otázkách a slibných metodách pro recyklaci kompozitních odpadů. Akce sloužila jako platforma k prozkoumání toho, jak mohou odvětví chemie, kompozitů, odpadového hospodářství a větrné energie blíže spolupracovat.

Při posuzování možností, které by mohly udržet hodnotu materiálů používaných ve větrné turbíně v ekonomice déle, jsou zapotřebí meziodvětvová partnerství. Možnosti se vztahují jak na konstrukci materiálů, tak na uzavření koncových odpadových smyček.

Některá řešení jsou dostupná v komerčním měřítku a některá, aby mohla být uvedena na trh, vyžadují další technologický rozvoj. Stejně důležitá je transparentnost zúčastněných stran a sdílení údajů, zejména při posuzování vlivu těchto technologií na životní prostředí. Údaje o hodnocení životního cyklu by proto měly být k dispozici na meziodvětvové úrovni.

WindEurope a Cefic ve spolupráci se společností SusChem - Evropskou technologickou platformou pro udržitelnou chemii - a dalšími relevantními zúčastněnými stranami, jako je Evropská asociace průmyslových kompozitů (EuCIA), zdůraznili potřebu dalších inovací, včetně meziodvětvového LCA rozvoje, a budou podporovat napnutí úsilí tímto směrem u všech příslušných aktérů, přičemž se zaměří na všechny dostupné nástroje v rámci evropské inovační scény.

Zdroj: windeurope

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA