1/2024

Návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky a klimatu České republiky

| autor: MPO ČR0

Návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky a klimatu České republiky

Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejňuje Návrh vnitrostátního plánu v oblasti energetiky a klimatu pro účely vnějšího připomínkového řízení a veřejné konzultace (nejedená se tedy o finální verzi návrhu).

Příprava tohoto materiálu vychází z požadavků Evropské legislativy konkrétně z Nařízení o správě energetické unie. Po předání návrhu bude probíhat diskuse se zástupci Evropské komise a následně bude v průběhu roku 2019 probíhat finalizace tohoto plánu.

Materiál obsahuje cíle a hlavní politiky ve všech pěti dimenzích tzv. Energetické unie. Skrze tento dokument mají členské státy mimo jiné povinnost informovat Evropskou komisi o vnitrostátním příspěvku v oblasti emisní skleníkových plynů, obnovitelných zdrojů energie, energetické účinnosti a interkonektivity elektrizační respektive přenosové soustavy.

Níže uvedený materiál byl zaslán do vnějšího připomínkového řízení dne 21. prosince 2018 s termínem pro připomínkování na úrovni deseti pracovních dní od jeho zveřejnění. Vnější připomínkové řízení probíhá na úrovni dotčených resortů standartní cestou a níže uvedené se ho netýká.

Ministerstvo průmyslu a obchodu publikací tohoto materiálu zároveň zahajuje jeho veřejnou konzultaci. Připomínky je možné zasílat do pátku 11. ledna 2018, a to elektronicky na adresy smejkal@mpo.cz a hrebik@mpo.cz.

Připomínky je nutné zaslat ve formě a formátu (tedy formátu xlsx), který je uveden níže a připomínky musí obsahovat všechny informace uvedené v tomto souboru. Připomínky doručené v jiném formátu, po uvedené lhůtě, případně připomínky neobsahující požadované náležitosti nebudou brány v potaz.

Přílohy ke stažení

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP