1/2024

Ministr Mládek diskutoval o budoucnosti automobilového průmyslu

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr Mládek diskutoval o budoucnosti automobilového průmyslu

Cílem setkání byly společné diskuze nad požadavky a náměty ze strany firem v automobilovém průmyslu. Oblast zpracovatelského průmyslu patří k páteřím české ekonomiky a oblasti "automotive" se v posledních letech mimořádně daří.

Hlavní témata diskuse se zástupci oboru se proto dotýkala především trhu práce a opatření, která by měla vést ke zvýšení počtu technicky vzdělaných odborníků, vzdělaných pracovníků a studentů ze zahraničí, školství a technického vzdělávání nebo Průmyslu 4.0 či dopravní infrastruktury.

Mezi opatření na podporu automobilového průmyslu vyzdvihl ministr Jan Mládek především Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro období 2014 - 2020, program výzkumu a vývoje TRIO, investiční pobídky a podporu rozvoje průmyslových zón.

"OP PIK má oproti předešlému programu širší záběr. Opět se zaměřuje především na rozvoj inovativních technologií, které napomůžou konkurenceschopnosti malých a středních firem. Dále však podporuje masivnější zapojení veřejných univerzit a veřejných výzkumných institucí, klade větší důraz na účinné nakládání s energiemi a obnovitelné zdroje energie a nově svou pozornost zaměřuje na rozvoj sítí nové generace pro vysokorychlostní přístup k internetu," uvedl ministr Jan Mládek.

Velmi otevřená diskuse se týkala aspektů Iniciativy Průmysl 4.0. Včasným zachycením nástupu Průmyslu 4.0 dojde podle ministra Jana Mládka ke zvýšení atraktivity ČR pro nové zahraniční investory a zavedení nových technologií umožní významně zefektivnit využití zdrojů.

"Například v automobilovém průmyslu, potravinářství nebo ve strojírenství umožní komplexně optimalizovat celý vertikální výrobní proces. V plně automatizovaných výrobních provozech tak budou produkovány i malé výrobní dávky, které budou reflektovat aktuální požadavky zákazníků," řekl ministr Jan Mládek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP