2/2023

Energetickou účinností se v Praze zabývali odborníci z různých zemí Evropské unie

| autor: TZ MPO0

Energetickou účinností se v Praze zabývali odborníci z různých zemí Evropské unie

Odborníci na energetiku na akci informovali o inovativních nástrojích, které v zahraničí využívají pro zvyšování energetické účinnosti a konkrétních způsobech, jak je lze podporovat.

„Na semináři zazněly příklady dobré praxe jako možná inspirace pro stát, samosprávy i tuzemské firmy, jak efektivně nakládat s energiemi,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává:

„To je zvlášť aktuální v době, kdy je reálná možnost, že v dohledné době dvaceti let nebudeme mít dostatek výrobních zdrojů. Nejlevnější a nejekologičtější přitom samozřejmě je megawatthodina, která nebyla vůbec vyrobena.“

Zkušenosti s různými formami podpory zvyšování energetické účinnosti na akci představili odborníci z Německa, Francie, Rakouska a Velké Británie. Jednalo se jak o zástupce státní správy, tak soukromého sektoru.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo spojit zájem představitelů české státní a veřejné správy s předními evropskými odborníky na energetickou účinnost,“ říká ředitel odboru energetické účinnosti a úspor Ministerstva průmyslu a obchodu Vladimír Sochor a dodává:

„Experti z různých zemí na semináři mimo jiné představili možný společný evropský fond energetické účinnosti či výhody dobrovolných dohod v dané oblasti mezi státním a soukromým sektorem.

Uvedli také, že významnou roli může sehrát i podpora úspor energií na úrovní samospráv i jednotlivců.“

Seminář Ministerstva průmyslu a obchodu s názvem Inovativní nástroje pro zvyšování energetické účinnosti v ČR finančně i technicky podpořila Evropská komise. Zúčastnilo se ho více než šedesát lidí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP