Reklama

Statní fond životního prostředí ČR spouští první výzvu v Programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu, ve které nabídne právnickým osobám 26 milionů korun na tvorbu adaptačních strategií přizpůsobení se změně klimatu na lokální a regionální úrovni.


Víte, kdy byl sestaven první elektromobil? Víte, jaký je podíl elektromobilů na českých silnicích? A víte, že se tento podíl může navýšit díky dotacím na nákup elektromobilů a nabíjecích stanic?


Dne 2.12.2019 byla vyhlášena Výzva Agentury pro podnikání a inovace na podporu udržitelnosti české ekonomiky prostřednictvím zaváděním inovativních technologií v oblasti využití druhotných surovin "Nízkouhlíkové technologie - Druhotné suroviny". 


Možnost přispět k efektivnějšímu nakládání s vodami a reagovat na současné dopady klimatických změn mají i firmy.


1. Máte v Norsku partnerskou organizaci, se kterou chcete spolupracovat? Nebo o takové víte, ale zatím nespolupracujete? Máte Norsko rádi a chcete ji nalézt?2. Máte výzkumný záměr, který byste chtěli realizovat v Česku? Rádi byste, aby byly výsledky Vašeho výzkumu skutečně aplikovány do praxe? Zaujalo Vás to? Čtěte dále.


O dotace na výstavbu a modernizaci zařízení, která materiálově využívají odpady, je možné žádat až do 1. června 2020.


Středočeský kraj opět vyzývá obyvatele kraje, aby podávali své žádosti do 3. výzvy kotlíkových dotací.


Následující text se zaměřuje na výběr relevantních dotačních výzev pro podnikatele s důrazem na témata týkající se ekologie či životního prostředí obecně. Jsou zde však zároveň představeny dotace mířící na upgrade podniků či na spolupráci podniků s výzkumem.


Více než 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun už dorazilo na krajské úřady od startu třetí vlny kotlíkových dotací.


Společnost E.ON provozuje v Česku v současné době 44 veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily. Do konce roku 2022 jich chce mít tři stovky napříč celou republikou.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372