2/2023

Vsetín: Nové ZEVO. Zastupitelstvo vydalo první omezení

| autor: Město Vsetín0

Vsetín: Nové ZEVO. Zastupitelstvo vydalo první omezení

Jde o vzkaz soukromému investorovi, že si nepřejeme, aby se do Vsetína vozil odpad z měst a obcí, které nepatří do našeho správního obvodu,“ prohlásil starosta Jiří Růžička. Dodal, že bod týkající se odpadů pro možnou novou spalovnu byl do programu zastupitelstva zařazen už na jeho počátku a provázela jej rozsáhlá diskuze.

Spalovna, kterou plánuje postavit soukromá firma Zásobování teplem Vsetín, je aktuálně ve městě velkým tématem. Radnice již investora vyzvala, aby předložil veškerá fakta ke stavbě, zejména s ohledem na její vliv na životní prostředí a ceny odpadů a tepla. Ten už přijetí požadavku potvrdil a je připraven ke spolupráci.

V tuto chvíli tedy čekáme na slíbené informace, stejně tak na závěry šetření EIA, které má zjistit vliv plánovaného zařízení na životní prostředí. Výsledky se očekávají ke konci letošního roku,“ sdělil starosta Vsetína.

Radnice, která ještě nezaujala k nové spalovně konečné stanovisko, zřídila na svých webových stránkách www.mestovsetin.cz odkaz, kde soustřeďuje veškeré dosud známé informace k projektu. Umístěn je hned na úvodní straně.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP