2/2023

Vláda schválila racionalizaci práce Stálého výboru pro jadernou energetiku

| autor: Tisková zpráva MPO0

Vláda schválila racionalizaci práce Stálého výboru pro jadernou energetiku

Aktualizace a dílčí změny Statutu Stálého výboru pro jadernou energetiku jsou důležité pro strategická rozhodnutí o dalším rozvoji jaderné energetiky v České republice a pro naplňování Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v České republice.

Stálý výbor pro jadernou energetiku byl ustanoven na základě usnesení vlády č. 48 ze dne 25. ledna 2016 jako stálý meziresortní koordinační a poradní orgán vlády pro otázky jaderné energetiky a realizace a aktualizace Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR.

Výbor se věnuje především meziresortní koordinaci orgánů státní správy a samosprávy při implementaci a případné aktualizaci Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR. Spolupracuje na zajištění dlouhodobé bezpečnosti a stability dodávek jaderného paliva pro provoz jaderných elektráren v ČR.

Zaměřuje se na provozní výkonnost a spolehlivost jaderných zařízení a na stanovení obchodně-dodavatelského modelu výstavby nového jaderného zdroje včetně vytvoření předpokladů pro jeho financování.

Členy výboru jsou zástupci klíčových resortů odpovědných za rozvoj jaderné energetiky v České republice. Předsedou výboru je ministr průmyslu a obchodu, místopředsedou náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením sekce energetiky, a tajemníkem vládní zmocněnec pro jadernou energetiku.

K naplňování úkolů plynoucích z jednání tohoto výboru byly usnesením vlády č. 77 ze dne 25. ledna 2017 zřízeny tři pracovní skupiny: Pracovní skupina pro strategii financování, legislativně právní pracovní skupina a technicko – investiční pracovní skupina.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP