1/2023

Valašské Meziříčí: Nový systém třídění odpadu pro rodinné domy

| autor: Město Valašské Meziříčí0

Valašské Meziříčí: Nový systém třídění odpadu pro rodinné domy

První spočívá v přidělení odpadových nádob o objemu 240 litrů na bioodpad a druhý v přidělení odpadových nádob o objemu 120 litrů na papír a plast. Zapojení občanů bude dobrovolné.

Oba nově zavedené systémy budou probíhat v různých režimech vývozu. Bioodpad v letním období od 1. dubna do 31. října jedenkrát týdně a v zimním období od 1. listopadu do 31. března bude probíhat jedenkrát za čtrnáct dní. Plasty bude svozové vozidlo vyvážet jedenkrát za čtrnáct dní, papír jedenkrát za měsíc.

Zapojení se do systému je na dobrovolné bázi, současně se ale upraví stávající systém separace odpadů pro rodinné domy. „Dojde ke snížení četnosti svozu odpadových nádob na směsný komunální odpad o objemu 120 litrů a 240 litrů, a to z jedenkrát za týden na jedenkrát za čtrnáct dní. Také budou odebrány 1100 litrové kontejnery na papír a plast v místních částech a v oblastech se zástavbou rodinných domů ve Valašském Meziříčí,“ vysvětlil referent úřadu Michal Lysák, který má odpadové hospodářství ve své gesci.

Do obou systémů se může občan zapojit vyplněním registračního formuláře, který lze najít na webových stránkách města nebo zde: registrační formulář. Registrací bude zahrnut do seznamu, na základě kterého bude firma začátkem roku 2020 zdarma přidělovat zvolené odpadové nádoby.

Třídění odpadů již není na dobrovolné bázi, ale je zakotveno v zákoně 185/2001 Sb., o odpadech jako povinnost každého občana v České republice.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS