2/2023

USA je ve vodní krizi. Situace je mnohem horší, než si většina lidí dokáže představit

| autor: Erin Brockovich, překlad: redakce0

Socha svobody
zdroj: Pixabay

Vodu po celých Spojených státech znečistily odtoky průmyslové vody a laxní normy. "Senátoři a lékaři mi volají a ptají se, co mají dělat," píše ve svém sloupku Erin Brockovich.

Krize postihuje všechny

Když jsem byla malá holka, můj otec mi zpíval písně o vodě. Než zemřel, řekl mi, že za mého života se voda stane cennější komoditou než je ropa nebo zlato, protože ji bude tak málo. Bohužel si myslím, že měl pravdu.

Naše voda se stala natolik toxickou, že města čelí nouzovým zprávám a svým obyvatelům musí dopravovat balenou vodu. V roce 2016, když jsem začala s výzkumem pro svou novou knihu, Superman’s Not Coming: Our National Water Crisis and What We the People Can Do About It, nechali členové našeho amerického kongresu zavřít ve Washingtonu vodu kvůli nebezpečným úrovním olova.

Zažíváme větší vodní krizi, než si dokážeme představit. Nebezpečné odpady z průmyslu a zemědělství způsobují všudypřítomné znečištění. Dnes máme na trhu více než 40 000 chemikálií, z nichž je regulovaných pouze několik stovek. Průmyslové vedlejší produkty už několik let zahrabáváme do země a do našich zásob vody. Krize postihuje všechny - bohaté i chudé, černé nebo bílé, republikány i demokraty. Všechny společnosti si myslí, že jsou v bezpečí, ale nejsou.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP