2/2023

Tým odborníků na kotlíkové dotace se vydává za občany do Středočeského kraje

| autor: Středočeský kraj0

Tým odborníků na kotlíkové dotace se vydává za občany do Středočeského kraje

Bezmála šedesát zájemců o kotlíkovou dotaci si přišlo poslechnout, za jakých podmínek můžou získat dotaci až 127 500 korun na nový ekologický zdroj vytápění.

Elektronické žádosti začne Krajský úřad Středočeského kraje přijímat již od již 3. června 2019. Ve 3. výzvě je připraveno 575 milionů korun pro dalších zhruba pět tisíc zájemců. Majitelé rodinných domů, ve kterých je hlavním zdrojem vytápění starý kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním, mohou získat příspěvek až 127 500 korun na plynový kondenzační kotel, kotel na biomasu nebo tepelné čerpadlo.

Lidé mají poslední možnost využít dotaci a předejít pokutě, která hrozí těm, kteří od září 2022 budou provozovat staré kotle 1. a 2. emisní třídy.

„Ve 3. výzvě nabídneme vybraným skupinám zálohové platby. Mladí lidé od 18 do 29 let a senioři nad 65 let v obcích, ve kterých je zvýšená koncentrace emisí, budou moci získat finanční prostředky po předložení zálohové faktury až do výše odpovídající procentuálnímu podílu dotace,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO 2011), který se semináře zúčastnil.

Zájem občanů o informace podle něj naznačují, že stejně jako první a druhá vlna by i ta třetí mohla občany kraje přimět k zásadní změně svého dosavadního způsobu topení a vydat se cestou ekologicky šetrného přístupu k životnímu prostředí.

Upřesnil také, že se prozatím v první a druhé vlně vyměnilo už kolem devíti tisíc kotlů. Závěrem pak připomněl, že peníze nelze čerpat na uhelné kotle, ale například na tepelná čerpadla, plynový kondenzační kotel nebo na zařízení na biomasu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP