1/2024

Tudy u nás cesta prostě nevede

| autor: Pavel Mohrmann0

Tudy u nás cesta prostě nevede

Samozřejmě, asi nikdo nečekal, že by i přes mnoho kompromisů stále ještě smělá, progresivní a tedy moderní legislativa mohla projít. Drtivá většina indicií nezdaru napovídala.

Na jedné straně jsou to především peníze. Ano, krávu je třeba dojit, dokud stojí. Toť úvaha za skládkaře. Chování neziskových organizací se dá nazvat spoustou slov, ale "krátkozrakost" bude na místě. Iniciativní a někdy opravdu hloupou agresivní rétorikou proti vznikající legislativě dosáhly pouze toho, že zabránily vzniku jakýchkoli kapacit na využití odpadu. Tedy především toho materiálového.

To znamená, že z hlediska konce skládkování je rok 2024 bezpředmětný. Pokud nebude kam odpad dávat, zůstane skládkařům. On rok 2024 je za bukem a ministerstvo nechce nic jiného, než odklonit z mnoha opravdu dobrých důvodů odpad ze skládek. Když nebude kam, zřejmě ho budeme muset jíst, pokud nebudeme moci skládkovat.

Ministerstvu životního prostředí a jeho Odboru odpadů je nutné za práci posledních dvou let vyseknout poklonu. Zároveň doufat, že bude mít sílu a trpělivost pokračovat v práci, mít invenci a kreativitu k tomu, aby nalezli řešení a přinesli nám tak dlouho očekávanou novou a moderní odpadářskou legislativu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA