1/2024

Španělsko plánuje instalovat přes 100 tisíc nabíjecích míst pro elektromobily

| autor: oEnegetice.cz - Jan Kroneisl0

Španělsko plánuje instalovat přes 100 tisíc nabíjecích míst pro elektromobily

Společnost Endesa, kterou by jejím charakterem podnikání šlo přirovnat k ČEZ, chce prostřednictvím své dceřiné společnosti Endesa X instalovat nabíječky pro elektromobily ve velkém.

V příštích dvou letech chce postavit 2000 nabíjecích bodů a poté v letech 2021 – 2023 vystavit 6500 veřejných nabíječek. Takovéto rozšíření veřejné nabíjecí sítě má vyjít na 65 milionů euro.

První vlna má pokrýt mapu Španělska tak, aby bylo možné pohodlně cestovat mezi většími městy, díky čemuž bude zajištěn přístup k nabíječkám až 75 % španělské populace.

“Elektromobilita je strategickým pilířem pro Endesu a bude hrát klíčovou roli k španělskému cíli bez-uhlíkové energetiky, které má být dosaženo v roce 2050.“

Výkonný ředitel Endesy José Boags.

Boags dále uvedl, že nyní je na výrobcích automobilů, aby zvýšili dojezd elektřinou poháněných vozidel a snížili jejich cenu.

Jakmile se to ovšem stane, musí mít Endesa připravenou nabíjecí infrastrukturu, aby řidiči nových elektromobilů nebyli limitováni nedostatkem nabíjecích stanic.

Toto je dnes spolu s vysokou pořizovací cenou a malým dojezdem jeden z hlavních důvodů, proč se lidé nehrnou do koupě elektromobilu.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling