2/2024

Rada hlavního město Prahy schválila harmonogram o odkupu akcií Pražských vodovodů a kanalizací od společnosti Veolia

| autor: Vakinfo.cz0

Rada hlavního město Prahy schválila harmonogram o odkupu akcií Pražských vodovodů a kanalizací od

Současně by měla být uzavřená opční dohoda o možném budoucím odkupu zbývajících akcií PVK, ke kterému by došlo nejpozději v roce 2028.

Zbavit se kontroly nad Pražskými vodovody a kanalizacemi, bylo jedno z těch horších rozhodnutí, které se v minulosti na radnici udělaly. Voda je samozřejmě významnou strategickou komoditou a město musí mít nejen ji, ale celou vodárenskou infrastrukturu pod absolutní kontrolou,“ řekla primátorka Adriana Krnáčová.

Hlavní město Praha, Pražská vodohospodářská společnost, a.s., (PVS) a společnost Veolia, akcionář PVK, se nyní dohodly na společném postupu prodeje minoritního podílu PVK zpět do majetku města.

Jednání trvala dlouho a patřili k těm nejnáročnějším, která jsem ve funkci zažil. Musím ale poděkovat za konstruktivní přístup všem zúčastněným stranám,“ uvedl radní Karel Grabein Procházka a dodal: „Hlavní město považuje PVK za efektivně fungující společnost a přes svůj podíl chce mít větší účast na provozování vodárenské infrastruktury. To je i jeden z hlavních důvodů připravovaného holdingu městských firem, do kterého se PVK v budoucnu rozhodně začlení.

„Věříme, že podíl hlavního města v provozní společnosti PVK přispěje k rozvoji našich dlouhodobých partnerských vztahů s městem," řekl Martin Bernard, ředitel společnosti Veolia Česká republika.

Kupní cena, kterou Praha za minoritní podíl zaplatí, bude vycházet z výsledků znaleckého posouzení a dle předpokladů se bude pohybovat v rozmezí 1,75 až 1,97 mld. Kč. Celý záměr musí ještě schválit Zastupitelstvo hlavního města Prahy a orgány koncernu Veolia.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Seven energy
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA
Huawei
Nevajgluj