1/2024

Probíhá EKOFILM 2016 a v sobotu startuje Ekotopfilm

| autor: redakce0

Probíhá EKOFILM 2016 a v sobotu startuje Ekotopfilm

Letošní 42. ročník EKOFILMU s tématem "Voda a sucho" otevřel ve středu 12. října koncertem pod širým nebem na náměstí Svobody v Brně zpěvák Dan Bárta s doprovodnou skupinou Illustratosphere.

„EKOFILM není festival pro úzkou skupinu lidí se zájmem o ekologii. Téma vody a sucha se dotýká úplně všech, protože kde není voda, tam není život. Proto jsme si pro letošní ročník zvolili kachničku jako maskota. Kachnička má ráda vodu, nejlépe je jí v plné vaně. A naše hlavní sdělení zní: Nebuď kachna! Chceme, aby lidé přemýšleli o tom, kolik vody denně spotřebují a jaké mají možnosti třeba ve využívání dešťové vody,“ představil vizuální motiv Jan Šmikmátor, tiskový mluvčí EKOFILMu.

K lepšímu hospodaření s vodou vyzývá i festivalová znělka, která odlehčující formou nabádá ke společnému používání sprchy. Více informací o festivalu zde.

Ekotopfilm je nejstarším mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o životním prostředí a udržitelném rozvoji na světě. Festival návštěvníkům nabídne 81 filmů z celého světa a také řadu besed, přednášek a workshopů. Vše se uskuteční již tento víkend v pražském Hotelu Olšanka. Následovat bude program ve čtyřiceti okresních a krajských městech pro základní a střední školy.

Vstup na celý festival je zdarma, na přednášky je kvůli kapacitě nutné se předem zaregistrovat. Celý program festivalu dostupný zde.

Zdroj: CENIA

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP