2/2023

Předvolební speciál - plány politických stran v moderní energetice

| autor: Solární asociace0

Předvolební speciál - plány politických stran v moderní energetice

Naše anketa tak může doplnit pohled na tematické předvolební debaty, ve kterých oblasti moderní energetiky příliš prostoru nedostaly. Své odpovědi zaslaly KDU-ČSL, TOP 09, ODS, KSČM, Piráti, Zelení a ČSSD. U Hnutí ANO, STAN a SPD byly využity volební programy.

V hodnocení přístupu budoucí energetické politiky státu jsme se zaměřili především na přístup k inovacím (využití obnovitelných zdrojů, akumulace energie, elektromobility) a konkrétní návrhy, jak tyto moderní směry energetiky více posunout vpřed.

Naopak ztrátové hlasy získávaly především ty strany, které se hlásí k rozšiřování jaderné energetiky, ale vůbec neřeší potřebné schéma pro financování jejich výstavby nebo rizika, která může tento projekt pro domácí energetiku přinést.

„Není překvapením, že obnovitelné zdroje podporují především Zelení, zajímavé body na rozhýbání inovativní energetiky však má také KDU-ČSL, TOP 09 a body k podpoře samovýroby elektřiny najdeme také v programu Hnutí ANO nebo v ideovém pohledu na směřování Česka v knize Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím,“ shrnuje výsledky ankety Veronika Hamáčková, ředitelka Solární asociace.

V infografice tedy nabízíme stručné shrnutí. Podrobnější porovnání programů jednotlivých stran pak bude publikováno na Obnovitelně.cz:

  • energetická politika (úterý 17. října)
  • podpora obnovitelných zdrojů a elektromobility (středa 18. října)
  • přístup k dalším jaderným reaktorům a novým projektům obnovitelných zdrojů energie (čtvrtek 19. října).

rozbor.jpg

rozbor2.jpg

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP