1/2024

Pozvánka: CO2 – Source for Chemical Industry and Transport

| autor: redakce0

Pozvánka: CO2 – Source for Chemical Industry and Transport

Workshop je zaměřen na komplexní a stategický přístup k problematice CO2 včetně důležitých souvisejících témat:

Vodík výroba a ukládání - Elektrická energie a její ukládání (Power to Chemicals) – Metan – Metanol… a komerční aplikovatelnost a využitelnost CO2 v procesech CCSU (Carbon Capture Storage and Utilization).

Cílem je zahájit aktivní a hlavně koordinovanou a koncepční spolupráci výzkumných pracovišť AV ČR a vysokých škol, podniků a veřejné správy na výzkumu a aplikacích spojených s využíváním odpadního CO2 v průmyslu energetice (včetně paliv a procesů P2X – ukládání elektrické energie do chemikálií a paliv). 

Tyto aktivity jsou v současné době velmi roztříštěné (a to nejen v ČR) a snahou je nyní dát všechny důležité aktéry dohromady. Jedním z dlouhodobějších cílů této iniciativy je vytvořit v ČR Evropský demonstrátor pro technologie pro transformaci CO2, P2X.

V zásadě jde o snahu koncepčního přístupu v rámci ČR k problematice CO2 (resp. uhlíku z této molekuly) aby bylo možné využít, s dotací (EU ETS), v rámci cirkulární ekonomiky a plnit závazky ČR v rámci EU v oblasti CO2.

To vše by měl, mimo jiné, ukázat plánovaný workshop, kterého se zúčastní zástupci významných českých výzkumných organizací ale i podnikatelské sféry a veřejné správy.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA