2/2023

Podpora sběrných dvorů i v malých obcích: Společnosti REMA zajišťují svoz elektroodpadu již od 150 kilogramů

| autor: REMA0

Podpora sběrných dvorů i v malých obcích: Společnosti REMA zajišťují svoz elektroodpadu již od 150

Společnosti REMA jsou proto otevřeny spolupráci i s těmi nejmenšími obcemi. Nabízí jim finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení na sběrném dvoře, ale i pravidelný poradenský servis.

Kolektivní systém REMA zajišťuje sběr, svoz a zpracování všech šesti skupin elektrozařízení stanovených v příloze číslo 7 zákona o odpadech včetně baterií, výbojek a zářivek, a to na své náklady.

„Provozovatele sběrných dvorů nechceme zatěžovat zbytečnou administrativou. Proto zpětný odběr všech elektrozařízení, baterií a akumulátorů zabezpečujeme na základě jedné smlouvy. Bez zbytečných podmínek či limitů na polohu nebo velikost obce a množství sebraného elektrozařízení. Jednoduchost a průhlednost systému je podpořena také jednotným měřítkem pro všechna elektrozařízení.

Odebíráme je, aniž bychom některému materiálu dávali přednost,“ říká David Vandrovec, generální ředitel společností REMA s tím, že vysloužilé elektrospotřebiče i další elektroodpad jsou posléze ekologicky zpracovány. Míra materiálového využití, včetně opětovného použití, se pohybuje nad 95 procent.

Do spolupráce s kolektivním systémem se může zapojit jakákoliv obec nebo svazek obcí z celé ČR. „Nabízíme služby i pro ty, kteří disponují pouze malým sběrným dvorem s omezenými skladovacími prostory. Překážkou není ani úplná absence sběrného dvora. V takovém případě stačí, aby se v obci ve spolupráci s naším kolektivním systémem zřídilo místo zpětného odběru,“ vysvětluje Vandrovec.

Komplikací není ani malá hmotnost objednávky. REMA zajišťuje svoz již od 150 kg nasbíraného elektroodpadu. Po dosažení této hmotnosti lze objednávku snadno uskutečnit prostřednictvím online aplikace.

V okamžiku založení je objednávka přenesena do našeho informačního systému, kde právě začal běžet čas jejího odbavení. Naše společnosti deklarují, že svoz objednávky zrealizujeme maximálně do deseti pracovních dnů od jejího založení. Dlouhodobé sledování však ukazuje, že průměrná doba svozu je kolem šesti dnů,“ dodává David Vandrovec.

Sběrné místo bez starostí

Každý sběrný dvůr, který se stane součástí systému REMA, získává finanční příspěvek na zajištění zpětného odběru elektrozařízení ve výši 0,30 Kč/kg. Po převzetí a zpracování daného svozu je automaticky vygenerováno potvrzení o ekologickém nakládání s vyřazeným elektrozařízením či bateriemi.

„Naše služby neustále rozšiřujeme, abychom byli schopni partnerům nabízet maximální péči a zároveň pružně reagovat na aktuální změny v oboru,“ říká dále Vandrovec s tím, že navíc v jednotlivých regionech působí zástupci firmy, kteří sběrná místa pravidelně navštěvují. Poskytují poradenství v oblasti zpětného odběru a pomáhají s dalšími právními náležitostmi.

S kolektivním systémem REMA spolupracujeme třetím rokem. Objednávky i svozy probíhají naprosto hladce. Oceňuji též vstřícný přístup v případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností v předpisech a normách. Díky tomuto odbornému servisu se nám dostává cenných rad při plnění našich povinností spojených s legislativou,“ uvádí Zdeněk Mahovský, starosta jihomoravské obce Přísnotice, která provozuje vlastní sběrný dvůr.

Jeho slova potvrzuje i Ondřej Kluska ze společnosti Hantály a.s., která v Jihomoravském kraji nabízí komplexní paletu služeb v oblasti nakládání s odpady, obaly, včetně jejich všestranného využití pro obce, města, podniky a živnostníky. Se společnostmi REMA spolupracují od roku 2017.

„Objednání svozu je přes webové rozhraní velmi intuitivní a každá objednávka je po zadání potvrzena. Poté se svoz uskuteční nejpozději do deseti kalendářních dní,“ říká Kluska a pochvaluje si i to, že společnosti REMA elektroodpad svezou již od 150 kilogramů. „Například se dvěma ledničkami a jednou televizí tuto podmínku lehce splníte,“ doplňuje.

Součástí systému REMA je v současné době více než 22,3 tisíce sběrných míst po celé České republice. Více informací a kontakty najdete na www.rema.cloud.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP