Kaufland ve spolupráci s ČEZ také pod Krušnými horami nabídne zákazníkům rychlodobíjecí stanici schopnou doplnit baterie elektromobilu i během kratšího nákupu.
V průběhu loňského roku vyrostly tyto stanice v areálech Kaufland doslova po celé republice – v Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Šternberku, Teplicích a v pražských lokalitách Hloubětín, Jarov a Vypich.
Skupina ČEZ plánuje ve spolupráci s nákupním řetězcem vybudovat několik desítek těchto zařízení.
Nákupní řetězec Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje své vybrané lokality rychlodobíjecími stojany umožňujícími většině elektromobilů dobít 80 % kapacity baterií za cca 20–30 minut.
V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen vždy minimálně jedna stanice. Aktuálně byla v rámci sítě Kaufland zprovozněna rychlodobíjecí stanice v Ostrově nad Ohří, řidiči elektromobilů ji najdou u nové prodejny řetězce v Jáchymovské ulici.
Stanice fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Klientům stačí mít nainstalovanou aplikaci Polyfazer Direct.
Celkem je momentálně u 14 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 17 veřejných dobíjecích stanic, z toho 14 rychlodobíjecích.
„Elektromobily se stávají velice oblíbenou alternativou vůči klasickým autům, ve městech jde v poslední době dokonce o jeden z trendů.
Kaufland na tento trend reaguje instalací dobíjecích stanic na parkovištích našich prodejen, abychom zákazníkům umožnili pohodlnější cestování.
Rádi bychom proto pokračovali instalacemi v dalších lokalitách napříč celou Českou republikou,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.
„Těší nás, že Kaufland se v posledním roce stal skutečně synonymem pro elektromobilitu a dobíjecí stanice jsou u jeho prodejen už v osmi krajích.
V nákupních řetězcích lidé tráví desítky minut, existuje tu současně přirozené zázemí pro řidiče, takže jde o ideální místa k dobíjení elektromobilů.
Trendem posledních let se navíc stává rychlé dobíjení umožňující řidičům po krátkém přerušení pokračovat v jízdě,“uvedl Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.
Aktuálně provozuje Skupina ČEZ na území Karlovarského kraje 2 rychlodobíjecí stanice, na území sousedního Ústeckého kraje už 18 veřejných dobíjecích stanic, z toho 10 rychlodobíjecích a 8 stanic normálního dobíjení.
V celé České republice je aktuálně registrováno okolo 2500 elektromobilů. Zatímco v roce 2017 přibylo za celý rok 400 vozů na elektrický pohon, loni toto číslo stouplo na 725.
Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.
Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu.
Komentáře