1/2024

ECHA zahájila veřejnou konzultaci k návrhům harmonizované klasifikace a označování 2 chemických látek

| autor: MPO ČR / ECHA0

ECHA zahájila veřejnou konzultaci k návrhům harmonizované klasifikace a označování 2 chemických lá

Dne 4. 3. 2019 zahájila ECHA veřejnou konzultaci k návrhům harmonizované klasifikace a označování následujících chemických látek:

 • silanamine, 1,1,1-trimethyl-N-(trimethylsilyl)-, hydrolysis products with silica; pyrogenic, synthetic amorphous, nano, surface treated silicon dioxide (EC 272-697-1; CAS 68909-20-6)
  Tato chemická látka nemá harmonizovanou klasifikaci a označování v příloze VI nařízení CLP. Látka je podle nařízení (EU) 528/2012 povolena k použití v biocidních přípravcích používaných jako insekticidy, akaracidy a produkty určené ke kontrole jiných anthropodů.
  Připomínky se očekávají k vybraným třídám nebezpečnosti: fyzikálním, pro lidské zdraví a životní prostředí. Další podrobnosti na: detaily o látce EC 272-697-1
 • 3-methylpyrazole (EC 215-925-7; CAS 1453-58-3)
  Tato chemická látka nemá harmonizovanou klasifikaci a označování v příloze VI nařízení CLP. Látka se používá hlavně jako hnojivo a používá se i v lesnictví a rybářství.
  Připomínky se očekávají k vybraným třídám nebezpečnosti pro lidské zdraví, včetně toxicity pro reprodukci a toxicity pro specifické cílové orgány – opakovaná expozice. Další podrobnosti na: detaily o látce EC 215-925-7

K návrhu se lze vyjádřit prostřednictvím elektronického formuláře uvedeného na webových stránkách ECHA v sekci veřejné konzultace/předchozí konzultace týkající se harmonizované klasifikace a označování (formulář) v termínu:

do 3. května 2019 (do 23:59 helsinkého času)

Připomínky budou následně publikovány na webových stránkách ECHA.

Zároveň žádáme české subjekty, které budou přispívat do veřejné konzultace, aby svá stanoviska zaslaly pro informaci MPO na adresu kozmikova@mpo.cz.

Komentáře

 1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA