1/2024

Za využití TAP se musí platit

| autor: Pavel Mohrmann, Komunální ekologie0

Za využití TAP se musí platit

Jednou z priorit skupiny Veolia je odklon od uhlí směrem k obnovitelným zdrojům energie,“ řekl Michal Stieber, výkonný ředitel Veolia Využití odpadů ČR, s.r.o. V tomto případě se jedná o biomasu a TAP. Důvodem lokality Přerova je právě nutnost rekonstrukce stávajícího uhelného zdroje,“ pokračoval Michal Stieber.

Výkonný ředitel dále uvedl, že cílem budoucího řešení není zajišťovat svoz, ale nabídnout kapacitu pro dotřídění SKO s výrobou paliva a návazností na energetickou koncovku. To znamená, že je zde předpoklad, že překládací stanice si zajistí města a obce, jejich spolky nebo svozové společnosti samy, kupříkladu na stávajících skládkách.

Cenu/náklad celého řetězce bude vyjadřovat poplatek na bráně třídící linky s výrobou paliva. Ten zohledňuje i podmínky energetického využití části výstupu.

Konkrétní cenu nyní nebudeme uvádět a je předmětem aktuálně zpracovávané studie proveditelnosti. Konečná cena na bráně bude samozřejmě významně ovlivněna jak technickou konfigurací, tak budoucími podmínkami zákona o odpadech a související legislativy,“ uvedl Michal Stieber a dodal: „Cena na bráně energetické koncovky bude určitě negativní, tzn., že se bude platit za využití.

Její konkrétní výše bude otázkou nabídky a poptávky na trhu TAP. Tedy v případě přímých dodávek mimo výstup z třídící linky.“

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP