1/2024

Pražané za prvních šest měsíců vytřídili téměř 28 tun kovových obalů

| autor: Pražské služby0

Pražané za prvních šest měsíců vytřídili téměř 28 tun kovových obalů

Sběr nové komodity je celoplošně zajišťován ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy od srpna loňského roku. Aktuálně se v metropoli nachází 338 kontejnerů na kov.

Třídění kovových obalů získává na popularitě i mezi Pražany, kteří v lednu letošního roku odevzdali více než 6,6 tun kovových obalů.

„Za šest měsíců od startu projektu se podařilo vytřídit již 27, 8 tun kovových obalů. Za postupným nárůstem stojí jednak vyšší povědomí Pražanů o možnosti třídit kovové obaly, jednak vyšší počet třídících míst,“ řekl mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Co můžu do kontejneru na kovové obaly vyhodit?

Kontejner je určen zejména pro sběr prázdných nápojových plechovek, ale je možné do něj odložit i prázdné konzervy, tuby, kovové uzávěry nebo víčka. Do separačních nádob naopak nepatří obaly od deodorantů ve spreji a obaly od motorových olejů, benzinu, barev a dalších chemických nebo nebezpečných látek.

Způsob jejich likvidace by měl být uveden na obalu konkrétního produktu. „Nádobky od sprejů jsou považovány za nebezpečný odpad. K jejich sběru v Praze slouží sběrné dvory nebo sběrná místa nebezpečných složek komunálního odpadu,“ zdůraznil dále Mana.

V areálu Pod Šancemi dochází k ručnímu roztřídění obsahu šedých kontejnerů na kovy a hliníkové obaly. Následně se odpad lisuje do balíků, které si přebírá odběratel k dalšímu zpracování.

Nyní se v hlavním městě nachází 4584 kontejnerových stání na tříděný odpad. „Oproti roku 2015 je to přibližně o 180 kontejnerových stání více,“ sdělil na závěr tiskový mluvčí Pražských Služeb Radim Mana.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling