2/2023

Praha: Vodojem Flora prochází rozsáhlou rekonstrukcí

| autor: Pražské vodovody a kanalizace0

Praha: Vodojem Flora prochází rozsáhlou rekonstrukcí

Investiční náklady dosáhnou 126 miliónů korun bez DPH.

„Na dvou komorách jsme odkryli zeminu, zbourali stropy, začistili stěny, narovnali výztuže, demontovali veškeré nezbytné elektrické rozvody, potrubí a pochozí lávky,“ popsal dosavadní průběh stavby Pavel Válek, předseda představenstva Pražské vodohospodářské společnosti, investora akce.

V následujících týdnech dělníci zahájí pískování stávajících konstrukcí. „Jedná se o relativně hlučné práce. Proto jsme se se zhotovitelem domluvili, že práce budou probíhat pouze v dopoledních hodinách, aby co nejméně zatěžovaly obyvatele okolních domů,“ zdůraznil Válek.

V současnosti probíhají práce na dvou komorách, označovaných jako č. 5 a 6, podél ulice Slezská blíže ke křížení s ulicí Hradeckou. Ve druhé polovině rekonstrukce se pak dělníci přesunou na komory č. 3 a 4 ke křižovatce ulic Slezská a Jičínská.

Vodojem Flora vznikal v letech 1910 až 1913. Svůj ostrý provoz zahájil v roce 1914 společně se startem dodávek pitné vody pro Prahu z vodárny v Káraném. „Vodojem si rekonstrukci již opravdu zasloužil. Jsem rád, že k ní město přikročilo,“ podotkl generální ředitel Pražských vodovodů a kanalizací, provozovatele pražské vodohospodářské infrastruktury, Petr Mrkos.

Souběžně s rekonstrukcí vodojemu probíhá v této lokalitě ještě jedna významná investiční akce – rekonstrukce trubních rozvodů podolský komor. Ukončena je již pokládka nového řadu DN 800 ve Slezské ulici. V následujícím období se většina prací bude provádět v areálu vodojemu Flora a průběžně se ještě přesunou do ulic Slezská a Hradební. Náklady na tuto akci dosahují 101,5 miliónu korun bez DPH.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP