Reklama

11. 6. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martina Jandusová

Evropská komise přijala balíček „Evropa v pohybu“

Od nové strategie si slibuje snížení emisí CO2 , znečištění ovzduší a dopravního přetížení, také zvýšení bezpečnosti provozu nebo spravedlivější výběr poplatků na silnicích.

Na konci května Evropská komise přijala balíček modernizující mobilitu a dopravu. Strategie, kterou Komise pojmenovala „Evropa v pohybu“, bude mít přínosy přesahující dopravní odvětví. Počítá se s tím, že podpoří zaměstnanost, hospodářský růst a investice, zvýší sociální spravedlnost, rozšíří výběr pro spotřebitele a pomůže Evropě k dosažení nulových emisí.

„Náš přístup k mobilitě se zdaleka neomezuje jen na odvětví dopravy. O aktuálních změnách v dopravě uvažujeme i v kontextu nových hospodářských trendů, jako jsou kolaborativní ekonomika či oběhové hospodářství. Jedná se tedy o příležitost k modernizaci celého evropského hospodářství a k jeho nasměrování na cestu větší udržitelnosti,“ okomentoval balíček Jyrki Katainen, místopředseda Komise.

Podle komisařky pro dopravu, Violety Bulcové, má Evropa "jedinečnou příležitost vést modernizaci silniční dopravy nejen doma, ale i ve světě." Očekává se, že balíček bude základem pro standardizované digitální silniční systémy, spravedlivější sociální podmínky a prosaditelná tržní pravidla.

Ubýt by mělo času stráveného v provozu, úmrtí a vážných zranění na silnicích i zdravotních rizik ze znečištění a hluku. "Společné normy a přeshraniční služby také v celé Evropě pomohou prosadit multimodální cestování,“ dodala komisařka.

„Evropa v pohybu“ je dlouhodobou strategií, která by měla ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372