Reklama

Po roce 2021 naváže na nynější dotační program OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK). Bude kopírovat stávající dotační priority, kterými jsou výzkum, vývoj a inovace, malé a střední podniky, energeticko-klimatická politika a digitalizace ekonomiky.


Služba pro předplatitele.


Energeticky náročné a provozně drahé budovy měst a obcí mohou být opět úspornější.


Služba pro předplatitele.


Byl zahájen příjem žádostí do programu Zateplování, který je učen na energetickou modernizaci bytových domů v České republice s výjimkou hlavního města Prahy. Poskytované úvěry jsou bezúročné. Pokračuje též příjem žádostí do dotačně-úvěrového programu Výstavba pro obce, který byl po četných jednáních se starosty a starostkami v důležitých bodech novelizován.


Jak jsme Vás již informovali dříve, od začátku března mohou také podnikatelské subjekty požádat o dotaci na výstavbu a modernizaci zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů.


Služba pro předplatitele.


Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) další výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 60 milionů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.


Pro dnešní článek jsme si dovolili pro vás vybrat dvě žhavé únorové aktuality ze světa dotací.


Získat úvěr na projekty v kontextu s energetickými úsporami bude jednodušší. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) zaktualizovaly program Úspory energie, který mohou využít podnikatelé z celé České republiky s výjimkou Prahy.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372