Obavy ze ztráty zakázek v důsledku nedostatku elektroodpadu souvisejícího s odchodem společnosti Samsung od stávajícího kolektivního systému nejsou opodstatněné. REMA Systém, jeden ze tří největších kolektivních systémů při sběru elektroodpadu v ČR, v těchto dnech kontaktoval představitele všech významných unijních a svazových organizací v ČR, které sdružují subjekty s chráněnými pracovními místy - zaměstnávající zdravotně postižené.
REMA jim nabídla pomoc týkající se zajištění zakázkové náplně v oblasti zpracování a recyklace elektroodpadů. Chce tak rozptýlit jejich obavy ze ztráty pracovních míst zdravotně postižených lidí na chráněných místech.
„Rád bych všechny ubezpečil, že my jako provozovatel kolektivního systému dlouhodobě podporujeme jak znevýhodněné spoluobčany, tak zdravotně postižené. Náš kolektivní systém patří mezi ty, kteří přes 15 let spolupracují právě s chráněnými dílnami zabývajícími se zpracováním a recyklací elektroodpadů. Tyto subjekty tvoří v současnosti pětinu našich zpracovatelských partnerů,“ uvedl generální ředitel společností REMA David Vandrovec.
REMA s chráněnými dílnami spolupracuje i v rámci svého projektu Trash Made, který dává vysloužilým výrobkům v podobě šperků a ozdobných předmětů druhý život. Firma chápe svoji podporu zdravotně postiženým jako svoji etickou povinnost.
„Pokud se jakákoli chráněná dílna dostane do problémů s nedostatkem vstupního elektroodpadu či pocítí omezení podpory zpracovatelské a recyklační kapacity, případně jakékoli jiné komplikace, může se na nás přímo nebo prostřednictví zaměstnanecké unie či svazu, kde je sdružena, obrátit,“ dodal David Vandrovec.
Přečtěte si také:
Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem
Asekol končí se zpětným odběrem elektroniky Samsungu
Foto: pixabay
Komentáře