Reklama

VODA

Podle ourworldindata.org se množství plastových odpadů v oceánech pohybuje od 86 do 269 mil.tun. Plastové odpady pocházejí převážně z řek, mořského pobřeží a z lodí.


Společnost SATESO, s.r.o. ze Šlapanic dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně dvě pokuty za celkových 260 tisíc korun. 


Zvláště v čase Vánoc vyvstává jako akutní otázka, co s olejem po smažení. Vodohospodáři tradičně zaznamenávají vyšší výskyt tuků v kanalizaci a následně pak v čistírnách odpadních vod.


Zejména obce, města, kraje, ale i jiné subjekty mohou získat zvýhodněnou půjčku od Státního fondu životního prostředí ČR na vodohospodářské projekty.


Vzhledem k zájmu a trvajícím dotazům ze strany žadatelů prodlužuje Státní fond životního prostředí ČR termín pro podání žádostí u probíhající Výzvy č. 1/2017 IFN do 31. 12. 2020, popř. do vyčerpání alokace.


Dne 12. 12. 2019 zveřejnila Evropská komise výsledek komplexního posouzení (tzv. fitness check) vodohospodářské legislativy.


Experimentální zařízení ukázalo, že i v prostředí pouště lze produkovat vodu ze vzduchu zcela autonomně bez potřeby externí energie.


Ostrovní domy jsou vnímány jako futuristická budoucnost stavebnictví. Hodně se o nich v poslední době mluví a první již u nás vznikají.


Pivovarnická společnost MORAVAMALT, s.r.o. se ve své provozovně v Brodku u Přerova zabývá výrobou pivovarnického sladu. Pro technologické účely odbírá podzemní vody z vrtu a studny ve svém výrobním areálu.


Společnost Purum s.r.o. provozovala téměř tři měsíce zařízení způsobem, který nebyl povolen, tedy akumulací odpadních vod v nádržích, které nebyly pro provoz zařízení schváleny.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372