Reklama

VODA

Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně vyhlašuje již sedmý ročník soutěže Zelená střecha roku. Přihlášené stavby mohou soutěžit ve dvou kategoriích: Veřejná zelená střecha a Rodinná zelená střecha.


Na informační systém státního podniku Povodí Vltavy včera zaútočili hackeři. Kybernetický útok napadl informační systémy podniku pro administrativní činnosti. Nezbytné fungování podniku je zachované, k ohrožení přehrad nebo dodávek povrchové vody nedošlo.


Potenciál kontaminace COVID 19 je na provozované vodárenské infrastruktuře naprosto minimální a v souladu s doporučením Světové zdravotnické organizace i Národního referenčního centra Státního zdravotního ústavu doporučujeme využívat běžné osobní ochranné pracovní prostředky.


Služba pro předplatitele.


Zásoba povrchové vody ve vodárenských i ostatních nádržích je v současné době dostatečná a je možné ji odebírat v požadovaném rozsahu. Většina významných nádrží je naplněna mezi 85 až 100 procenty. Hydrologická situace je stabilní a Ministerstvo zemědělství (MZe) v nejbližším týdnu neočekává, že by muselo přikročit k mimořádným opatřením.


Dne 30. 3. 2020 Evropská komise po konzultaci s dotčenými profesními organizacemi včetně vodohospodářské asociace EurEau vydala Praktické pokyny k zajištění volného pohybu klíčových pracovníků (zde).


Čerpadel je na trhu jako máku, proto je třeba při výběru zvážit několik věci, abychom si vybrali správně. Třeba typ vody, frekvenci čerpání a hloubku místa.


Seminář Cena, kvalita a dostupnost pitné vody se konal pod záštitou předsedkyně výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (PSP ČR) Ing. Dany Balcarové dne 18. února 2020 v Praze a přinesl tak odborný pohled na komplexní problematiku zdrojů, zpracování a distribuci pitné vody.


Vláda schválila materiál Ministerstva zemědělství (MZe), který řeší problematiku financování v oblasti vodního hospodářství. Jde o možnost úvěrů u Evropské investiční banky, které by mohly dosáhnout až osmi miliard korun.


Jak se koronavirus promítá do provozu? Je pitná voda v ohrožení ? Odpovídá Petr Mrkos, generální ředitel společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK).


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372