Reklama

VODA

Podle Komise by měla právní úprava reagovat na objevující se kontaminanty, ale i na nové pandemie. Upozorňuje rovněž na důsledky pro kaly a rozšířenou odpovědnost výrobců.


Ořešení sucha, nedostatku vody, nebo jejím nárazovém přebytku, o kůrovcové kalamitě a obnově lesů hovořil ministr zemědělství Miroslav Toman na pražském 9. sjezdu Odborového svazu pracovníků v zemědělství a výživě. Věnoval se také dalším úkolům vyplývajícím pro zemědělce v souvislosti se změnami klimatu a rovněž vyjednávání nové Společné zemědělské politiky. Odborový svaz letos slaví 30 let existence.


Služba pro předplatitele.


Dnešním dnem začíná veřejné hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu jako je sucho, vedra nebo přívalové deště. Do finále se dostalo 21 projektů a pět z nich je z Prahy.


Unikátní technologie se objeví v pražské kanalizační síti.


Společnost AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group provozovala zařízení na výrobu plochého skla - Závod Řetenice v rozporu s podmínkou integrovaného povolení, které vydal Krajský úřad Ústeckého kraje. Za porušení zákona o integrované prevenci mu inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Ústí nad Labem uložili pokutu 200 tisíc korun.


Více než 650 milionů kWh elektřiny dodala v letošním 1. pololetí do sítě trojice přečerpávacích vodních elektráren ČEZ – Dlouhé stráně, Dalešice a Štěchovice II. Využívání přečerpávacích elektráren stále roste. Jen za letošních prvních šest měsíců vyrobily „přečerpávačky“ více energie než za celý rok 2008. Stále stoupá i počet uskutečněných startů, meziročně se zvedl o 2,4 %.


Připravené investice se mohou spustit. Ministerstvo životního prostředí schválilo dotaci 2,7 miliard korun šesti stovkám úspěšných žadatelů. Podpora míří především do obcí, které s její pomocí zrenovují veřejné budovy, začnou využívat srážkovou vodu, nebo zajistí efektivnější zpracování odpadu.


Od 20. do 24. července zkoumali odborníci z katedry kybernetiky a katedry počítačů jeskyně v komplexu Býčí skála v Moravském krasu. K monitorování nepřístupných prostor jim pomohly drony a pozemní roboty.


Rok 2019 byl již dvacátým šestým rokem rutinního provozu: Systému monitorování zdravotního stavu obyvatelstva ve vztahu k životnímu prostředí (Monitoringu) i jeho Subsystému II: Zdravotní důsledky a rizika znečištění pitné vody.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372