V rámci projektu budou zkoumat různé technologie s cílem nalézt funkční modely recyklace v jednotlivých zemích: například chemickou recyklací, jako je třeba pyrolýza, vznikají plasty, jejichž kvalita se blíží novému produktu.
Díky těmto technologiím bude moci Nestlé zvýšit podíl recyklovaných materiálů ve svých obalech. Cílem je dosáhnout 35% podíl recyklovaného materiálu v plastových lahvích a 15% podíl ve všech obalech vyrobených do roku 2025.
„Plastové odpady představují problém, jehož řešení vyžaduje celý systém souběžně fungujících řešení. Partnerství s Veolií je dalším konkrétním krokem ke zrychlení našich snah v boji s plastovými odpady.
S využitím technologií a odbornosti Veolie rozjedeme v řadě zemí pilotní projekty s tím, že je postupně rozšíříme na celý svět," informoval Magdi Batato, výkonný viceprezident společnosti Nestlé pro provoz.
„Partnerství s Nestlé přispěje k rozvoji cirkulární ekonomiky v oblasti plastů. Díky našim odborným znalostem v oblasti opětovného využívání odpadů a recyklace jsme ideálním partnerem pro řešení těchto otázek společně s globálními značkami i dalšími aktéry hodnotového řetězce na všech kontinentech.
Je nezbytné co nejdříve posílit oblast recyklace a jsme hrdí, že dokážeme svým zákazníkům přinášet inovace zlepšující kvalitu jejich života, které zároveň chrání naši planetu a její zdroje," řekl Laurent Auguste, senior výkonný viceprezident Veolie pro rozvoj, inovace a trhy.
Komentáře