Reklama

OVZDUŠÍ

Dopravní podnik Wiener Linien proto rozjel projekt, při kterém velkoobchod s potravinami využívá přes den prázdnou autobusovou garáž. Doručení zákazníkovi obstarává nákladní kolo.


Naše emise CO2 by bylo možnost snížit o čtvrtinu implementací pouhých 17 řešení nabízených chemickým průmyslem. Toto je jeden ze závěrů poslední zprávy Mezinárodní rady chemických asociací (ICCA) „Umožnění budoucnosti: Chemické inovace pro nízkouhlíkovou společnost“.


Evropská komise vydala Sdělení European Green Deal, jehož název lze přeložit jako Evropská zelená dohoda. Cílem je dosažení uhlíkové neutrality v EU do roku 2050, což znamená, že EU bude mít nulové čisté emise skleníkových plynů.


Celosvětové stávky studentů v úsilí o smysluplné kroky směrem ke snižování množství emitovaných skleníkových plynů se 20.9.2019 zúčastnilo, podle odhadů, 4 miliony účastníků.


V rámci projektu s názvem Voda ve městě: Multidisciplinární přístup k modré a zelené infrastruktuře využívá Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT jako jeden ze zdrojů informací mapy tepelné zranitelnosti měst od firmy ECOTEN. 


Evropská komise dnes představila návrh Evropské zelené dohody, která má za cíl vytvořit z Evropy první bezuhlíkový kontinent na světě.


Poslanci budou diskutovat o Zelené dohodě pro Evropu, na jejímž základě by se Evropa měla stát prvním klimaticky neutrálním kontinentem na světě.


Ceny emisních povolenek by mohly v příštím roce podle největší švýcarské banky UBS překročit hranici 30 EUR/t CO2. Růst ceny emisních povolenek by nicméně měl být založen spíše na psychologii než na fundamentech. 


Víte, kdy byl sestaven první elektromobil? Víte, jaký je podíl elektromobilů na českých silnicích? A víte, že se tento podíl může navýšit díky dotacím na nákup elektromobilů a nabíjecích stanic?


Společnost ŠKODA AUTO se v roce 2007 zavázala za každý nový vůz prodaný v České republice vysadit jeden stromek.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372