Reklama

OVZDUŠÍ

Důvodem předložení je posílení právní jistoty adresátů právních norem na základě zpětné vazby Evropské komise a úprava některých ustanovení vyhlášky, která působila v praxi aplikační či interpretační problémy.


Ministerstvo životního prostředí vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou nesouhlasné stanovisko České republiky k záměru „Pokračování těžby ložiska hnědého uhlí Turów“.


Provoz pěti automatických měřicích stanic a speciálního vozu pro monitoring stavu ovzduší v Ostravě pokryje dotace ve výši téměř 3,5 milionu korun, kterou schválilo zastupitelstvo města. 


Kvalita ovzduší je téma, které zajímá řadu Brňanů – a také úředníky. 


Více než 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun už dorazilo na krajské úřady od startu třetí vlny kotlíkových dotací.


Evropská komise vydala svou každoroční Zprávu o trhu s uhlíkem. V roce 2018 klesly podle zveřejněné zprávy emise CO2 v rámci EU ETS ze stacionárních zařízení o 4,1 % ve srovnání s rokem 2017.


Společnost E.ON provozuje v Česku v současné době 44 veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily. Do konce roku 2022 jich chce mít tři stovky napříč celou republikou.


Také druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu 2019, se bude pyšnit národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek. 


Objem elektřiny odebrané v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ od ledna do konce září letošního roku se vyšplhal na 1,334 milionu kWh a o více než 39 % překonal statistiku za celý loňský rok.


V otrokovické teplárně pokračují práce na stavbě nového kotle na zemní plyn. Ten v příštím roce nahradí jeden kotel na uhlí. Teplárna realizuje i další ekologická opatření. 


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372