Reklama

OVZDUŠÍ

Český hydrometeorologický ústav pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách index kvality ovzduší (IKO).


A také umožní využívat bezemisní teplo z jaderné elektrárny Temelín. Do ovzduší se pak ročně nevypustí až 80 tisíc tun oxidu uhličitého.


V úterý 19. listopadu 2019 se v pražském hotelu Olympik Tristar konal již 4. ročník konference Povinnosti v podnikové ekologii, který opět trhnul návštěvnický rekord. 


Stlačený zemní plyn (CNG) od ledna 2020 zřejmě podraží. Vzroste totiž daň ze zemního plynu, která aktuálně činí 1,44 Kč/m3 CNG. V příštím roce bude téměř dvojnásobná, tedy 2,80 Kč/m3.


Po loňské zkušební sezoně, která dopadla nad očekávání dobře, bude i letos vytápět domy, průmyslové areály a nemocnici ve Vítkovicích namísto černého uhlí mnohem ekologičtější plyn.


Emisní obchodování je nástroj motivující ke snižování emisí skleníkových plynů co nejefektivnějším způsobem. Jako členský stát EU se emisního obchodování účastní i Česká republika.


ŠKODA AUTO DigiLab v Praze zahajuje pilotní provoz jedinečné a inovativní rychlonabíjecí stanice. Ta využívá princip setrvačníku a ve srovnání s elektrickou sítí nabízí až dvojnásobný nabíjecí výkon.


V Karlovarském kraji jednal průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Společně s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou, se zástupci BMW Group, agentury CzechInvest a představiteli společnosti Sokolovská uhelná se zabývali plánovanou výstavbou zkušebního centra BMW na Podkrušnohorské výsypce u Sokolova či cenami emisních povolenek.


Středočeský kraj opět vyzývá obyvatele kraje, aby podávali své žádosti do 3. výzvy kotlíkových dotací.


Celosvětově na silnicích jezdí již na 5 milionů elektromobilů. To je o dva miliony více než vloni. Lídrem je stále Čína, za ní následují Evropa a Amerika. Hlavní vlna velkovýroby elektromobilů nicméně zřejmě nenastane před rokem 2025.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372