Reklama

OVZDUŠÍ

Nový les vysadilo 19.10. na 14 místech v republice se státními lesníky z Lesů České republiky 31 tisíc lidí. V zemi jsou díky nim stovky tisíc sazenic.


Vychází finální zpráva o kvalitě ovzduší v roce 2018 v ČR. Úsek kvality ovzduší Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zveřejňuje publikaci „Znečištění ovzduší na území České republiky v roce 2018“, kde hodnocení vychází z verifikovaných dat.


Krajský úřad poskytuje žadatelům dotace v rámci kotlíkových výzev. Formou veřejnosprávní kontroly také provádí na pěti procentním vzorku fyzickou kontrolu podpořených dílčích projektů před proplacením a stejné velký vzorek kontroluje v době udržitelnosti. Děje se tak formou náhodného výběru.


Ursula von der Leyenová, nově zvolená předsedkyně Komise, stanovila politické priority svého týmu na příštích pět let. 


Společnost Lidl přichází s dalším příspěvkem k lepšímu životnímu prostředí. Na střechách svých prodejen začala s instalací fotovoltaických systémů.


Ve čtvrtek 24. října 2019 začíná sběr elektronických žádostí v rámci dotačního programu na výměnu kotlů v Jihomoravském kraji III. 


Některé domy v brněnské městské části Nový Lískovec jsou zateplené, jiné na opravu ještě čekají. O parkovací místa je nouze a svádí se o ně urputný boj. Zkrátka typické panelákové sídliště, jakých jsou v Česku stovky, možná tisíce.


Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 100 tisíc korun provozovateli skládky v Lítvínově-Růžodolu - společnosti CELIO a.s.


Příjem žádostí do páté výzvy v Pardubickém kraji byl spuštěn 8.10. v 6:30:00 hodin. O kotlíkovou dotaci byl největší zájem v historii.


Pražské služby pokračují v ekologických aktivitách, které přispívají k ochraně životního prostředí v metropoli. Společnost zahájila první etapu výsadby téměř 70 stromů na svých pozemcích.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372