Reklama

OVZDUŠÍ

Byl zahájen provoz první vysoce výkonné nabíječky Shell-IONITY ve střední a východní Evropě. Spuštěna byla také první stanice nabízející vlastní službu Shell Recharge v regionu.


Podle nové studie od E4tech v loňském roce trh s palivovými články zaznamenal přírustek v instalovaném elektrickém výkonu přes 1 GWe. Světově se instalovaný výkon zvýšil o přibližně 1,1 GWe. To je nárůst o 40 % oproti roku 2018.


Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se konal ve dnech 14.–17. listopadu 2019, překonal svoji loňskou premiéru nejen co do počtu vystavovatelů, kterých bylo o zhruba dvě desítky více, ale také zájmem veřejnosti. 


Plánovanému rozšíření polského hnědouhelného dolu Turów, které porušuje směrnice Evropské unie i mezinárodní právo a v jehož důsledku může přijít o pitnou vodu až 30.000 obyvatel na Frýdlantsku a Hrádecku, se Liberecký kraj brání všemi dostupnými prostředky.


Příští týden bude na ostravské Černé louce opět patřit veletrhu Infotherma o vytápění, úsporách energií a smysluplném využívání obnovitelných zdrojů energie.


Moravskoslezský kraj uzavřel se společností Veolia Energie ČR dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu.


Společnost Sev.en EC investuje další miliardy do ekologizace Elektrárny Chvaletice. Nové evropské limity na prachové částice splní díky látkovým filtrům za cca 1,5 miliardy korun.


Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý provoz společnosti CEMEX v Prachovicích a seznámil se také s fungováním dceřiné společnosti EcoWasteEnergy, která vyrábí alternativní paliva z tříděného odpadu.


Evropská komise představila návrh Investičního plánu pro udržitelnou Evropu, který má pomoci financovat aktivity a cíle představené v rámci Zelené dohody pro Evropu.


PARTNEŘI

ISSN 2570-9372